З президента — у зeки

03.07.2014
З президента — у зeки

Ніколя Саркозі опинився у вельми неприємній ситуації.

Екс-президенту Франції Ніколя Саркозі загрожує до 10 років ув’язнення. Учора стали відомі подробиці арешту 59-річного політика, якого напередодні затримала поліція. Нагадаємо, це перший такий випадок в історії Франції, коли колишнього главу держави беруть під арешт.

Після 15-годинного допиту Саркозі постав перед судом, після чого його опівночі з вівторка на середу звільнили, офіційно висунувши обвинувачення у корупції та перевищенні службових повноважень. Окрім того, екс-господаря Єлисейського палацу звинувачують у тиску на судову систему та створенні мережі інформаторів, які тримали його в курсі порушених проти нього справ. Сам обвинувачений називає розслідування політично мотивованим.

Аналогічне слідство розпочато і щодо адвоката екс-президента, Тьєррі Ерцога, якого заарештували напередодні затримання Саркозі, та судді Жильбера Азібера. Ще один підозрюваний — суддя Патрік Сассус — поки що не постав перед судом.

Процедура офіційного розслідування передбачає, що суддя має визначити, чи існує достатньо доказів для висунення звинувачення. Цей крок найчастіше, хоч і не завжди, призводить до відкриття судового процесу. Зловживання службовим становищем у Франції карається ув’язненням на строк до п’яти років і штрафом у 500 000 євро. Адвокат пана Ерцога заявляє, що справа збудована лише на «записах телефонних розмов... законність яких буде оскаржуватися».

Нинішнє розслідування постало зі справи про незаконне фінансування виборчої кампанії 2007 року, повідомляє «Євроньюз». Тоді Саркозі, який переміг на виборах президента, підозрювали в тому, що він отримував гроші від лівійського лідера (нині покійного) Муаммара Каддафі. Тепер же слідчі з’ясовують, чи обіцяв уже обраний на той час президент судді Азіберу престижну посаду в Монако в обмін на інформацію про це розслідування. За підкуп французьке законодавство передбачає до 10 років ув’язнення.

У слідства також є підозри, що екс-президента хтось попередив про прослуховування його телефону в рамках «справи Каддафі».

Для Ніколя Саркозі, який планує балотуватися на пост президента у 2017 році, увесь цей скандал надзвичайно недоречний. Що теж видається підозрілим. Прихильники екс-президента вже обурюються, що нові повороти в розслідуванні виникають саме тоді, коли він намагається повернутися в політичне життя.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>