Далеко за Гондурасом

03.07.2014

Якщо виходити з засади, що сучасний світ є одним маленьким глобальним «селом», то які з мешканців (країн) цього села роблять найбільше для його добра, а які приносять «односельчанам» найменше користі? Відповідь на це запитання дає щорічний рейтинг під назвою Good Country Index («Індекс добрих країн»), ідейним натхненником якого є експерт із глобального маркетингу та політичний радник Саймон Анхольт.

При укладанні рейтингу експерти беруть до уваги 35 різноманітних чинників, використовуючи дані ООН, Світового банку та інших міжнародних організацій. Зокрема, враховують внесок кожної країни у розвиток міжнародного миру, науки, культури, технологій та техніки, безпеку, захист клімату, охорону здоров’я. Серед інших параметрів — скільки країна має лауреатів Нобелівської премії, міжнародних патентів, як ставиться до свободи слова, до права людей вільно переміщуватися, скільки приймає біженців, чи бере участь у миротворчих операціях, який рівень відкритості економіки.

За словами Анхольта, мета створення рейтингу — почати глобальну дискусію стосовно того, як окремі країни розподіляють відповідальність перед своїми громадянами і перед усім світом. «Чи діють вони лише в інтересах своїх політиків, підприємців та громадян? Чи активно працюють для всього людства і планети у цілому? Якщо відповідь на перше запитання ствердна, то ми всі у великій біді», — написав експерт на офіційному інтернет-порталі проекту.

Якщо виходити з результатів цьогорічного рейтингу, Україні пишатися нічим. Наша країна опинилася на 99-му місці у списку зі 125 країн, між Мадагаскаром та Оманом.

У великої Росії справи не набагато краще — 95-те місце списку, між Гондурасом (94-те місце) та Демократичною Республікою Конго. Ця оказія спричинила появу на російських сайтах гумору численних анекдотів у стилі «чи ту країну назвали Гондурасом». Цікаво, чи зміниться позиція Росії в рейтингу наступного року — після анексії Криму, підтримки терористів на Донбасі тощо.

Наші сусіди із заходу — поляки — також своїм 52-м місцем не дуже задоволені. Розчарована й Латвія, яка опинилася на 83-му щаблі — одразу за «диктаторською» Білоруссю.

А найбільшим альтруїстом світу виявилася Ірландія, яка очолює список. На місцях із другого по десяте розташувалися Фінляндія, Швейцарія, Голландія, Нова Зеландія, Швеція, Велика Британія, Норвегія, Данія і Бельгія.

Серед решти найвпливовіших країн Європи та світу Франція посідає 11-ту сходинку, Німеччина — 13-ту, США — 21-шу (між Італією та Коста-Рікою), Індія — 81-шу, Китай — 107-му.

Останні десять країн, які не дають світу нічого хорошого й посідають місця з 116-го по 125-те, — Ємен, Венесуела, Бенін, Індонезія, Зімбабве, Ангола, Азербайджан, Ірак, В’єтнам та Лівія.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>