Терористи самопроголошеної Луганської республіки звинувачують затриманих Настю Станко та Іллю Безкоровайного у шпигунстві та допомозі Збройним силам України. Нагадаємо, у понеділок увечері журналістку «Громадського ТБ» Настю Станко та оператора Іллю Безкоровайного незаконно затримали під час виконання професійних обов’язків співробітники служби безпеки ЛНР.
«У нас є відеопідтвердження, що вони передавали речі солдатам національної гвардії»,— заявив глава так званої Луганської народної республіки Валерій Болотов. За його словами, співробітники українського каналу пропонували гроші місцевим жителям, аби ті допомогли їм проникнути на територію самопроголошеної республіки в об’їзд блокпостів. Лідер луганських терористів Василь Нікітін зауважує, що працівників ЗМІ могли затримати і через відсутність акредитації. Наразі представники самопроголошеної ЛНР ведуть слідство у справі українських журналістів і зазначають, що статус затриманих — військовополонені.
Відпустити українських медійників закликала міжнародна організація «Комітет захисту журналістів». «Ми знову закликаємо всі сторони конфлікту в Україні поважати статус журналістів як цивільних осіб і давати їм можливість вільно робити репортажі, без втручання або страху перед розплатою. Якщо затримувати журналістів і нападати на них, це призведе тільки до дезінформації та нової напруженості», — звернулася до терористів координатор програм КЗЖ у Європі та Центральній Азії Ніна Огніанова.
Висловила своє обурення щодо незаконного затримання медiйникiв i представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович: «Безпека журналістів є одним зі стовпів свободи ЗМІ, і я вражена звісткою про ще один випадок затримання представників ЗМІ на сході України. Я закликаю відповідальних осіб негайно звільнити журналістів і припинити напади і переслідування представників засобів масової інформації».
До звільнення полонених журналістів долучився й Президент України. За повідомленням прес-служби, Петро Порошенко наголосив на необхідності зробити все можливе для того, щоб у найближчий термін було звільнено захоплених журналістiв, а також для гарантування безпеки всіх працівників ЗМІ, які працюють у зоні АТО.
За його дорученням міністр внутрішніх справ Арсен Аваков провів засідання в центрі Антитерористичної операції, у ході якого було створено робочу групу. Її обов’язок — координувати дії оперативних служб у питанні звільнення працівників «Громадського ТБ». Координаційні дії очолив керівник управління інформаційної безпеки Національної гвардії Юрій Стець. За його словами, зараз між силовиками та терористами ведуться перемовини. З міркувань безпеки журналістів план звільнення полонених пан Стець не розголошує.
За словами колег полонених журналістів, з номера телефону Насті Станко надходять повідомлення, що з ними все добре. А столична міліція вже відкрила кримінальне провадження та розпочала досудове розслідування за фактом зникнення знімальної групи «Громадського ТБ».