Албанія стала кандидатом на вступ до ЄС
Албанія отримала статус країни-кандидата на членство в Європейському Союзі. Як повідомляє УНІАН, відповідне рішення було ухвалено в Люксембурзі на засіданні Ради ЄС із внутрішніх питань. Єврокомісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле привітав Албанію з кандидатським статусом у своєму «Твіттері», наголосивши, що «все одно дуже важливо продовжувати реформи».
Раніше експерти зазначали, що надавши статус кандидата на членство Албанії — країні з іміджем найбіднішої в Європі, де показник ВВП на душу населення дуже близький до аналогічного показника в Україні, — ЄС прибере останній аргумент проти зближення нашої держави з Євросоюзом. Нагадаємо, на даний момент Україна не має не тільки кандидатського статусу, а й офіційно визнаної перспективи членства — рівня взаємин з Євросоюзом, який передує кандидатському.
Вибори Генсека Ради Європи
У Парламенській Асамблеї Ради Європи вчора обирали Генерального секретаря РЄ.
Кандидатами на цей пост було висунуто норвежця Турбйорна Ягланда та німкеню Сабіну Лойтхойссер-Шнарренбергер. Як зазначає «Європейська правда», прибічники жорсткої позиції Ради Європи в українському питанні схильні надати перевагу кандидатці з Німеччини, оскільки Ягланд «помічений» у надто активній співпраці з Росією.
Представниця соціально-ліберального крила німецької Вільної демократичної партії Лойтхойссер-Шнарренбергер була співдоповідачкою з українських питань, зокрема щодо розслідування вбивства Георгія Гонгадзе, а також щодо Росії у справі компанії «Юкос» Михайла Ходорковського. Вона зарекомендувала себе як затята поборниця демократичних цінностей. Водночас Ягланд — досвідчений норвезький політик і генеральний секретар Ради Європи з 2009 року — протягом останніх тижнів почав активно висловлюватися на захист Києва в конфлікті з Москвою. Окрім того, він має більше досвіду у проведенні переговорів на найвищому рівні.
Радикали не змогли сформувати фракцію в Європарламенті
Представникам ультраправих сил із Франції та Нідерландів, які пройшли до Європарламенту за результатами нещодавніх євровиборів, не вдалося сформувати в законодавчому органі ЄС групу євроскептиків. Як повідомляє «Євроньюз», очільник нідерландської Партії свободи Герт Вілдерс відмовився вступати в запропоновану лідером французького «Національного фронту» Марін Ле Пен коаліцію з іншими країнами. Вілдерса «відлякала» участь у ній польських «Нових правих», які, на його думку, мають надто радикальні погляди.
Журналісти протестують проти вироку колегам у Єгипті
У Лондоні сотні журналістів вийшли на акцію протесту проти ув’язнення трьох кореспондентів каналу «Аль-Джазіра» в Єгипті. Каїрський суд визнав Бахера Мухамеда, Мохамеда Фахмі та австралійця Пітера Гресте винними в поширенні неправдивих новин і засудив їх до семи років позбавлення волі. Усі троє відкидають звинувачення та планують подавати апеляцію. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп також заявила, що працюватиме з єгипетським урядом, аби домогтися якнайшвидшого звільнення пана Гресте. «Ми підтримуємо Єгипет у його переході до демократії, але цей перехід повинен включати в себе свободу слова та преси», — наголосила глава австралійської дипломатії.
Трьох журналістів «Аль-Джазіри» затримали в каїрському готелі 29 грудня минулого року за звинуваченням у підтримці забороненого новою владою Єгипту руху «Брати-мусульмани». Телеканалу, який базується в Катарі, заборонили працювати в Єгипті.