Корупційна годівниця
Державне управління справами при адміністрації Президента ( в народі просто «ДУСя») ще з часів Леоніда Кучми вважали таким собі корупційним кублом. «Відкати» і «дерибани» стали тут справою буденною та вельми прибутковою, а корупційні схеми — досконалими вже у часи каденції Віктора Януковича. Лише скандальні закупки продуктів по лінії ДУС чого варті: ягнятина за 543 грн. за кіло або кілограм сиру вартістю у 351 грн. На відчуженні земельних ділянок та майна держпідприємств сім’я Януковича заробляла узагалі фантастичні суми!
Але Янукович і К° втекли від Майдану. До обрання нового Президента його обов’язки став виконувати новообраний Голова ВР Олександр Турчинов, а на Банковій отримали керівні кабінети переважно депутати від «Батьківщини», які не здали мандат депутата, але отримали посади з приставкою «в.о». у владі виконавчій.
Серед них і одіозний нардеп Сергій Пашинський, який став в.о. голови АП. Цьому посадовцю підпорядковувалося і ДУС, от тільки незрозуміло, чому за чотири місяці тимчасового правління в.о. Президента Олександра Турчинова і його команди у Держуправлінні справами змінилося чотири (!) виконуючих обов’язки керівника: Георгій Берадзе (призначений 26 лютого), Сергій Аверченко (21 березня), Олег Чернецький (25 квітня) і Геннадій Зубко (27 травня). Можливо, це питання не до пана Турчинова, який розривався між парламентом, АП та зоною АТО.
Щодо керівника Банкової, то пан Пашинський у перші дні на посаді заявив: Держуправління справами не повинно бути корупційною годівницею, не повинно бути тiєю тіньовою схемою, яка забезпечує корупцію у нашій державі!».
Навіщо ж різати курку?
Золоті слова. От тільки наскільки вони збігаються з діями самого Пашинського? Ще у березні КРУ провело ревізію фінансово-господарської діяльності ДУС часів Януковича. Результати вражали, але дехто побажав використати досвід попередників, а не поставити на ньому хрест.
Як повідомляє видання «Оглядач», постійні заміни керівництва ДУС протягом лютого-червня пояснюються просто: до обрання нового Президента тимчасові керівники хотіли встигнути провернути масштабну комбінацію з приватизацією власності ДУС! Джерело «Оглядача» повідомляє, що керував цим процесом саме пан Пашинський. Але кожний новий голова ДУС — від Берадзе до Зубка — отримавши завдання по «дерибану» від куратора, відмовлялися її виконувати. Занадто вже небезпечними були схеми, кримінал було видно неозброєним оком. А «сідати» згодом через апетити Пашинського ніхто не бажав.
За схемою, відчужувати і приватизувати майно планували нібито задля наповнення бюджету та відповідно до указів Президента і розпоряджень уряду. До списку «ласих шматків» потрапили такі потужні столичні об’єкти, як Палац «Україна», «Мистецький арсенал», «Український дім», Експоцентр «Україна», видавництво «Преса України», готелі «Україна» та «Дніпро», а також Житомирський лікеро-горілчаний завод. І це при тому, що більшість об’єктів є прибутковими! Хіба ж ріжуть курку, яка несе «золоті яйця»? Мало того, оскільки бажаючих придбати таких «курок» вистачало, організатори нібито навіть влаштували своєрідний аукціон за принципом, хто заплатить більше в їхні кишені. Але не вийшло.
Ініціатори кишенькового аукціону не встигли ще й через те, що трудові колективи окремих підприємств публічно виступили проти приватизації. Зокрема, різкими листами в усі інстанції забив на сполох колектив готелю «Дніпро». В одному з листів «дніпряни» просто вказали, що саме «за вказівкою в.о. голови АП Сергія Пашинського готелі «Дніпро» і «Україна» готують до продажу», а він особисто ще й «блокує спроби колективу завадити приватизації».
ДО РЕЧІ
Голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв розповів в інтерв’ю «Оглядачу», як через спроби очистити судову систему в нього розгорівся конфлікт з тодішнім головою АП Сергієм Пашинським. Для пана Соболєва цей скандал перейшов у кримінальне провадження.
«У квітні ми не дали суддям iз команди Януковича провести збори і закріпити свою більшість у Конституційному Суді. Ми просто зайшли в будівлю, а вони одразу розбіглися. Ніхто не постраждав, — розповідає пан Єгор. — До мого подиву мені зателефонував пан Пашинський і запропонував зустрітися. Я прийшов і почув від нього: «Шукай адвоката. Ви ламаєте судову систему і дискредитуєте Україну». Я забув про це, але нещодавно отримав запрошення на допит електронною поштою у справі за фактами погроз суддям Верховного Суду та захоплення будівлі ВСУ...».