«Підкилимним рішенням проти ДП «Антонов» — ні» — з таким гаслом під українськими прапорами у четвер до адміністрації Президента прийшло близько тисячі працівників авіазаводу «Антонов». Це вже друга масова акція «антоновців» — 21 травня за ініціативи первинних організацій Профспілки авіабудівників України вони збиралися біля Кабінету Міністрів. З того часу їхні вимоги не змінилися: як і місяць тому, авіатори просять тепер уже Президента зберегти цілісність підприємства та не звільняти з посади голови правління генерального конструктора Дмитра Ківу. На його підтримку під петицією, переданою до адміністрації Президента, було зібрано більше 9 тисяч голосів.
Причина обурення людей — розпорядження Кабінету Міністрів №340-р від 9 квітня 2014 року, підписане Арсенієм Яценюком, яким наказано звільнити нинішнього керівника заводу. Колектив держпідприємства переконаний, що рішення прийняте незаконно та сплановане функціонерами епохи Януковича. Зокрема, вони вимагають люстрації заступника міністра промислової політики України Олександра Каленкова, який до 12 червня 2014 року обіймав посаду першого заступника голови Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном.
Про Дмитра Ківу працівники заводу висловлюються одноголосно як про кваліфікованого менеджера, якому вдалося підняти підприємсво на високий рівень і забезпечити Україні високу позицію у світовому рейтингу країн, які можуть виконувати повний цикл виробництва авіапродукції (наразі конструктори заводу працюють над виробництвом нового перспективного близькомагістрального військово-транспортного реактивного літака, Ан-178).
«Ми знову залишили наші робочі місця, щоб відстояти наше майбутнє. Чомусь не цікава нашій державі доля 13 тисяч людей, доля передових технологій. Якби ми мали професійний Кабмін, то були б створені програми, які б дозволили розвивати науку, техніку та нашу авіаційну промисловість. Чомусь наша галузь цікавить лише шахраїв і корупціонерів, які хочуть взяти те, що їм не належить, те, що вони не будували, в чому вони навіть не розбираються?» — обурений інженер-конструктор Володимир Тапіс.
За словами активістів, раптове обезголовлення підприємства призвело до низки рейдерських атак. Готуючись захистити підприємство, «антоновці» сформували загони самозахисту. Працівники вже третій місяць живуть у страху, що заводське майно розкрадуть, а вони втратять робочі місця.
Представник апарату Президента, який вийшов до мітингувальників, запропонував лідерам громади звернутися зі своїми скаргами і заявами до Громадської приймальні. Самі ж «антоновці» налаштовані відстоювати честь мундира керівника і заводу до останнього.