У журналістських лавах на сході України знову втрати. 24 травня в селі Андріївка під Слов’янськом на Донеччині було вбито італійця Андреа Роккеллі і його російського перекладача, радянського дисидента Андрія Миронова. Минулого вівторка після обстрілу поблизу Луганська уже у лікарні не стало Ігоря Корнелюка, журналіста Всеросійської держтелерадіокомпанії (канал «Росія 1» та інші). Його колега-звукорежисер Антон Волошин, про смерть якого спочатку надходила суперечлива інформація, з’ясувалося, загинув на місці.
Ще у вівторок закликав ретельно розслідувати обставини загибелі російського журналіста Ігоря Корнелюка Президент України Петро Порошенко. Учора у Держдумі РФ її спікер Сергій Наришкін, закликаючи київську владу розслідувати причини смерті журналістів російської ВДТРК, сказав: «Ігор Корнелюк і Антон Волошин чесно виконували свій обов’язок, обов’язок журналістів і обов’язок громадян», зрозуміло, не згадуючи про дестабілізуючу роль Росії та російських ЗМІ на території України.
За словами речника АТО Владислава Селезньова, Ігор Корнелюк не мав ані акредитації в прес-центрі СБУ, ані належних засобів захисту, які необхідні для роботи на території, де діють терористи. «Журналісти повинні проходити акредитацію через прес-центр СБУ. Загиблий журналіст акредитації не мав, засобів захисту не мав, у лавах бойовиків перебував», — цитує Владислава Селезньова «Українська правда».
Під час обстрілу селища Мирне поблизу Луганська працювала журналістська група ВДТРК у складі трьох людей. Оператор Віктор Денисов під час обстрілу ушкоджень не отримав. За словами очевидця, знімальну групу супроводжували провідники з числа так званих «ополченців» — тільки так російські журналісти називають терористів в ефірах і друкованих повідомленнях.
За інформацією ВДТРК, Ігорю Корнелюку, уродженцю Запоріжжя, було 37 років. Кар’єру журналіста він розпочав у 1998-му. Із жовтня минулого року очолював корпункт ВДТРК у Мурманську. У загиблого журналіста залишилися дружина та семирічна донька.