ХРОНІКА

17.06.2014

Гандбол

Жінки. Кваліфікація чемпіонату Європи-2014. Група 1. 6-й тур. Данія - Литва - 35:27, Україна - Австрія - 33:24 (Ніколаєнко (12)).

Підсумкове становище: Данія - 12, Україна, Австрія - 6, Литва - 0.

Українки пробилися на Євро-2014 із другого місця завдяки кращій різниці м’ячів.

Художня гімнастика

Дві медалі здобули українки на 30-му чемпіонаті Європи з художньої гімнастики, що пройшов у Баку. У багатоборстві Ганна Різатдінова отримала «бронзу», набравши 71.649 бала. При цьому Нету Рівкін з Ізраїлю наша співвітчизниця випередила всього на 0.5 пункта. А попереду опинилися росіянка Яна Кудрявцева (73.499) й білоруска Мелітіна Станюта (72.416). Другий номер нашої збірної Вікторія Мазур посіла 14-те місце (66.582).

Медалі в окремих вправах дорослі гімнастки на цьому ЧЄ не розігрували, а серед юніорок українка Валерія Ханіна виграла «срібло» за вправу зі стрічкою. У цій дисципліні також тріумфувала росіянка, а загалом в активі грацій РФ — вісім із дев’яти можливих золотих нагород.

Нагадаємо, Ганна Різатдінова — кримчанка, родом із Сімферополя, але вона заявила, що не збирається приймати російське громадянство й буде виступати під прапором України — країни, де вона народилася й виросла. «Мій перехід в іншу країну — це з розділу фантастики, це неможливо. Мої батьки також хочуть жити на території України та бути громадянами нашої країни», — каже спортсменка.

Футбол

Жінки. Кваліфікація чемпіонату світу-2015. Група 6. Україна — Чорногорія — 7:0 (Дятел, 31, 50; Яковишин, 33; Апанащенко, 58; Бойченко, 61; Мркич, 76 (автогол), Романенко, 79).

Турнірне становище: Англія — 21 (7 матчів), Уельс — 16 (7), Україна — 10 (5), Білорусь — 6 (6), Туреччина — 6 (7), Чорногорія — 0 (8).

Теніс

Олександр Долгополов відмовився від продовження боротьби за титул на турнірі ATP в Лондоні з призовим фондом 711 тис. євро. У третьому раунді українець, сіяний під номером 8, обіграв фіна Яркко Ніємінена — 6:4, 4:2, відмова суперника через травму. А на чвертьфінальний матч проти майбутнього переможця змагань, болгарина Грігора Дімітрова (4), Дог не вийшов через власне пошкодження.

* * *

Турнір ATP у Хертогенбосі (485 760 євро). Кваліфікація. Стаховський (Україна, 6) — Лав’є (Нова Зеландія) — 6:0, 6:4; Стаховський — Павич (Хорватія) — 6:3, 6:7, 4:6.

* * *

«Челленджер» у Фергані (50 тис. дол.). Півфінал. Кавчич (Словенія, 1) — Молчанов (Україна) — 6:3, 6:0.

* * *

«Ф’ючерс» у Петрівському (Київська обл., 10 тис. дол.). Фінал. Манафов (Україна, 2) — Пульгар-Гарсія (Іспанія, 1) — 6:4, 6:7, 6:4.

* * *

Турнір WTA в Істборні (710 тис. дол.). Кваліфікація. Бейгельзімер (Україна) — Маєрчич (Словенія) — 6:1, 6:4; Бейгельзімер — Ск’явоне (Італія) — 3:6, 3:6.

* * *

Турнір WTA в Хертогенбосі (250 тис. дол.). Перше коло. Світоліна (Україна, 6) — Нара (Японія) — 6:2, 6:1.

* * *

Турнір ITF у Ноттінгемі (50 тис. дол.). Чвертьфінал. Гіббс (США) — Цуренко (Україна) — 6:4, 6:4.

Регбі

Збірна України посіла п’яте місце на чемпіонаті Європи з регбі-7 у дивізіоні А, що відбувся в литовському Каунасі. У групі А підопічні Вадима Колишкіна розгромили Латвію — 26:0, подужали Данію — 21:19, поступилися господарям — 12:19. У чвертьфіналі Україна не встояла проти команди Швеції — 7:24, після чого у пульці за 5-8-ме місця «синьо-жовті» знову обіграли Латвію й Литву-2 (17:7).

«Формула-1»

Щодо головної команди Донбасу, то, як написала вчора газета Ріната Ахметова «Сєгодня», «Шахтар розглядає варіанти тимчасового функціонування поза Донецьком - жити в Києві, грати домашні матчі внутрішніх змагань у столиці, Одесі і, можливо, Харкові, а Лігу чемпіонів — на «Арені Львів».