Хтось любить на день народження отримувати подарунки, хтось — дарувати. Відома телеведуча і співачка Анжеліка Рудницька вирішила об’єднати приємне з корисним, запросивши всіх до Софії Київської на відкриття виставки своїх робіт та презентації мистецького проекту «Дерево бажань».
Як зізналася «УМ» сама Анжеліка, ідея Дерева бажань з’явилася ще у 2007 році. «Я зробила це Дерево для виставки в Музеї українського народного декоративного мистецтва. А люди почали приходити і чіпляти на нього стрічки, загадуючи бажання. Я їх не знімала — так вони і мандрували з виставки на виставку. І коли Софія Київська запропонувала зробити Дерево бажань у них, я одразу загорілася», — каже співачка.
Родзинкою акції з символічною назвою «Побажай країні щастя» стало запрошення дітей, евакуйованих до Києва зi Слов’янська, Краматорська та інших гарячих точок сходу України. Діти залюбки фотографувалися з гостями свята, а потім написали свої побажання на листочках і прикріпили їх до символічного дерева. «Цікаво, що практично всі дітки бажали одного — щастя, добра, миру. Все це було так зворушливо», — ділиться Рудницька. Більшість прийшла у вишиванках та співала українських пісень, тим самим зміцнюючи свою любов до України. Діти прикрасили дерево синьо-жовтими стрічками та дзвіночками, які, на думку організаторів, будуть вітром розносити по всьому світу найкращі думки та бажання про Україну.
Акція також мала на меті збір коштів та подарунків для постраждалих дітей Донбасу. «Я розіслала всім своїм друзям запрошення і попросила не дарувати мені квітів на день народження, а принести розвиваючі ігри для евакуйованих дітей зі сходу, для моїх маленьких друзів із дитячого центру «Ковчег», із дитячого центру «Отчий дім». Подарунків принесли дуже багато, тому найближчим часом ми завітаємо до центрів і передамо їх», — розповідає вона.
До створення Дерева бажань долучилося близько 200 людей. Анжеліка Рудницька наполягає на важливості позитивного мислення навіть у такі непрості часи. «Для нас усіх важливо думати позитивно і не пускати в свої голови війни, бо вони нас знищують. От спільна творчість з дітьми, яким зараз важко, бо вони евакуйовані, вони живуть далеко від дому — мені здалося, що це буде чарівно і прекрасно», — каже вона. На її думку, Софія Київська — сприятливе мiсце для здійснення бажань. А отже, Дерево бажань залишатиметься у Софії Київській стільки, скільки потрібно людям, тож кожен охочий зможе залишити тут свої думки та побажання.