«Крадіжкою десятиріччя» назвала китайська преса справді унікальний злочин, який днями стався в країні. Бізнесмен Чжао Цзиньцзюнь, який спеціалізувався на переправленні золота з Африки до Китаю, виявив пропажу 998 кілограмів золота у зливках. Вартість пропажі — 38 мільйонів доларів.
Як повідомляють «Вєсті. Економіка», остання партія золота — 14 валіз зі зливками, які переправляли з Гани в Гонконг, — прибула до кінцевого пункту ще в квітні. Відтоді цінний багаж зберігався на спеціалізованому складі. Зникнення золота виявили тільки на початку червня, коли власник партії продав її іншому підприємцю. Тоді-то й з’ясувалося, що замість золотих зливків валізи заповнені металобрухтом.
За основною версією слідства, золото зникло вже після відвантаження в КНР. Схоже, незважаючи на охорону, валізи вдалося якимось чином замінити.
Західна преса зазначає, що ця історія невипадково викликала бурхливий резонанс, і не лише в межах Китаю. Адже на світовому ринку вже давно ходять чутки про великі партії фальшивого золота. Бажання низки країн провести аудит власних запасів золота у сховищах Банку Англії і Федеральної резервної системи США лише підігріває занепокоєння інвесторів і чутки про те, що на тлі глобальної нестачі золота регулятори використовують «золоті» зливки, які насправді відлиті з вольфраму й покриті лише тонким шаром золота.
До речі, саме Китай та Індія лідирують за обсягами імпортованого золота у світі. На думку фінансового експерта і письменника Джеймса Рікардса, зростання попиту на жовтий метал у цих країнах стане причиною колапсу на світовому фінансовому ринку.