Нарешті сотні помилок у підручниках iз математики, як і переповнені русизмами підручники «Буквар», «Українська мова» і «Літературні читання», зникнуть iз поличок маленьких школярів. Міністр освіти Сергій Квіт заявив про скасування друку підручників iз помилками для 4—7 класів, які минулого року викликали бурхливий резонанс у суспільстві. Зокрема, тоді тернопiльськi педагоги знайшли 153 огріхи та неточності на 149 сторінках підручника із математики для 1-го класу. Серед них: 12:2=12, «пунктік», «справитися із завданням» тощо. Друк підручників із помилками рiк тому обійшовся бюджету в понад півмільярда гривень, а середня вартість кожної книжки становила 140 грн. Ряснiв неточностями i математичний посiбник для учнiв 2-го класу.
Екс-міністр освіти Дмитро Табачник свого часу, виправдовуючи друкарські ляпи, пояснював їх тим, що автор підручника — «чудовий учитель математики, Фаїна Михайлівна Рівкінд, не змогла вичитати рукопис, бо влітку, коли була друга верстка, перебувала на останній стадії онкозахворювання».
Крім того, Міносвіти скасувало заборону на використання у школах навчальної літератури, виданої до 2010 року, і пообіцяло, що нові підручники обговорюватимуть iз громадськістю під час «круглих столів».
А ТИМ ЧАСОМ...
А поки у школярів канікули, абітурієнти готуються до вступу у виші. Серед тих, хто здобуватиме вищу освіту, — понад 1500 студентів, що перевелися на материкову частину з Криму. Як зазначила заступник міністра освіти Інна Совсун, міністерство спростило процедуру їх переведення, тож далі кримчани матимуть можливість навчатися за рахунок бюджету.