В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Лікарі застерігають: обід «без відриву» від роботи користі здоров’ю не дає. (з сайта foodclub.com.ua.)
1. Якщо зранку ви матимете на роботі багато справ, не переїдайте. Під час сніданку відмовтеся від важкої їжі (смаженого м’яса, пюре, бобів), однак і голодом себе не моріть. Віддавайте перевагу невеликим порціям, які швидко засвоюються: омлет, вівсяна каша, сухофрукти.
2. Відволікайтеся від роботи. Тим, хто постійно сидить за комп’ютером, під час обідньої перерви краще переключитися на книгу, журнал або музику. Але сам прийом їжі читанням і будь-якою розумовою діяльністю супроводжувати не варто. Для того, щоб далі повноцінно трудитися, необхідно як слід відпочити.
3. Продумуйте меню. Якщо ви звикли брати їжу з дому, а не харчуватися в їдальні чи кафе, то готуйте для себе апетитні обіди, які не тільки наситять, а й поліпшать настрій. На тарілці обов’язково мають бути свіжі овочі, фрукти, сир. Не забувайте про склянку смачного йогурту.
4. Користуйтеся столовими приборами. Культурний прийом їжі — ще одне важливе правило здорового харчування.
5. Одна з «традиційних» звичок офісних працівників — кавування. Але не поспішайте поглинати каву літрами, аби збадьоритися. Цей напій справді тонізує, бадьорить і активізує розумову діяльність, але тільки в невеликих кількостях. У великих дозах кава, навпаки, пригнічує, знижує працездатність і гальмує реакцію, кажуть дієтологи. Краще допоможіть організму продуктами-енергетиками (яйця, м’ясо, сир, молоко, риба).
6. Харчуйтеся за компанію. Спробуйте розділити час трапези з кимось із колег. Так ви зможете відволіктися від думок про невиконану роботу, яка «горить», і обговорити за чаєм цікавий фільм, який ви недавно дивилися.
7. Перед важливою зустріччю бажано підкріпитися продуктами, що допомагають опиратися стресам. Це можуть бути фрукти, житній хліб, борошняні вироби, каші, чай iз ромашкою. Але головне — знати міру. Продукти, багаті на вуглеводи, хоч і діють заспокійливо, але також можуть спровокувати надмірну сонливість.
8. Перед мозковим штурмом налягайте на продукти, що стимулюють розумову діяльність: журавлину, чорницю, буряк, капусту, рибу, курагу, горіхи, гіркий шоколад. Не забудьте про шпинат — він «генерує ідеї» і лікує нерви.
9. Впоратися з депресією та апатією допоможуть продукти, що виробляють так звані гормони радості — ендорфіни: банани, шоколад, фініки, інжир, авокадо, томати, горіхи, молочні похідні.
10. І бонус до десерту — прогулянка. Намагайтеся не братися за роботу відразу після їди. 5-хвилинна прогулянка на свіжому повітрі або бодай по офісу допоможе налаштуватися на нові трудові звершення. І не забувайте відриватися від екрана монітора кожні годину-півтори хоча б на 5—10 хвилин.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>