Перший тест з іноземної мови у вівторок склали 93 відсотки абітурієнтів. За даними Українського центру оцінювання якості освіти, це досить високий показник. Загалом, усе відбулося без ексцесів, хоча майже 130 абітурієнтів були затримані з мобільними телефонами. «Надалі на зовнішнє незалежне оцінювання, а це дві сесії з української мови та літератури, кількість металошукачів та інших технічних засобів для пошуку джерел передавання й отримання інформації ми різко збільшимо», — пообіцяв директор центру Ігор Лікарчук. Також він повідомив, що міністерство має намір перевірити відповідність результатів ЗНО та оцінок в атестатах.
Як повідомляла «УМ», абітурієнти з Луганської і Донецької областей складатимуть ЗНО під час додаткової сесії з 1 по 15 липня. До 15 червня для них триває перереєстрація, і, як зазначають у Центрі, кількість охочих з кожним днем збільшується.
Триває перереєстрація і для абітурієнтів Криму. Поки що із 17200 абітурієнтів iз півострова перереєструвалися лише 676 осіб. Згідно з законом про окуповану територію, такі студенти мають право на безплатне навчання, зазначила перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун.
Із 2 червня почала працювати цілодобова гаряча лінія інформаційної підтримки. А цьогорічна вступна кампанія зазнала деяких змін. Так, середній бал атестата розраховуватимуть за 60-бальною шкалою, відновлено інформаційну систему «Конкурс», а прийом заяв та документів від вступників розпочнеться з 11 липня і триватиме до 1 серпня. «Скорочення терміну подачі документів давно назріли, бо місяць — це надто довго. Як показує досвід, останні тижні приймальні комісії стояли практично порожні. Крім того, 30 відсотків скористалися системою електронного вступу, що суттєво зменшило наплив абітурієнтів у приймальних комісіях», — зазначає Інна Совсун.
За даними українського центру оцінювання якості освіти, зовнішнє незалежне оцінювання виявили бажання складати 297 тисяч абітурієнтів із 14 предметів.