Питання, що робити з Майданом, досі лишається відкритим. Віталій Кличко після першої гучної заяви про те, що «Майдан виконав свою місію», пішов на поступки, заявивши на недільному вічі, що він iз народом. «Хтось там каже, що Кличко говорив розігнати Майдан. Це технології. Я завжди був проти цього і в минулому, і на сьогоднішній день. У мене є чітка позиція, а хтось там спотворює слова», — висловився майбутній мер столиці, пообіцявши, що «представництво Майдану працюватиме у Київський міській держадміністрації».
Учасники віча, на якому зібралося кілька тисяч людей та 50 громадських організацій, були однозначними в тому, що Майдан стоятиме й надалі, адже влада фактично ще не виконала основні вимоги, з якими люди вийшли на протест. Як зазначив зі сцени сотник 4-ї сотні Микола Бондар, Майдан мусить стояти хоча б через те, що не виконані перші вимоги — це зміна системи, покарання людей, які давали злочинні накази, людей, які виконували злочинні накази.
Зрештою, розігнати Майдан сьогодні не так і просто, зважаючи на те, скільки біженців iз гарячих точок та Криму перебувають наразі у центрі столиці і для яких намети — чи не єдине місце, де вони знаходять прихисток і потрібну їм інформацію. Однак усі погодилися з тим, що на Майдані потрібно навести лад. І першим ділом запровадили «сухий закон» і дисципліну, як тут було ще на початку масових протестів. Кілька наметів, перетворених на генделики, демонстративно було згорнуто. А відтепер на наявність алкоголю та нетверезих мешканців намети перевірятимуть вранці та ввечері.
Порушників виводитимуть за територію барикад. «Хоч це і наші побратими, вони добре себе проявили як бійці, революціонери, як просто друзі. Але я не можу дивитись на це щодня і з ранку до вечора», — сказав Анатолій Яношевич, комендант будівлі Київської міської державної адміністрації.
Також активісти вимагатимуть заборони продажу спиртного в торгових точках на Майдані. «Нікому п’яні на революції не потрібні, воювати п’яним ніхто не буде», — заявив активіст «Чорного комітету» Євген. «Сухий закон» контролює і «Спільна справа» — комендант Петро Галега запевняє, що у будівлі Міністерства аграрної політики, яке зайняла організація, за цим ведеться жорстке спостереження і людей напідпитку або з пляшкою не пропустять усередину.
Майданівці також вимагають заборонити перебування в центрі столиці біля монумента Незалежності України аніматорів, які пропонують перехожим сфотографуватися з ляльками чи птахами, бо гріх розважатися на тому місці, де вбивали людей. На вічi була висловлена і вимога до уряду прозвітувати про 100 днів роботи в наступну неділю, 8 червня.
А ТИМ ЧАСОМ...
У неділю невідомі викрали члена Координаційної ради Майдану, активістку Кримського намету Гайде Різаєву. Як повідомила на прес-конференції сама Гайде, їй погрожували, вимагаючи зняти намет, припинити допомагати біженцям і взагалі згорнути свою діяльність. Як нагороду їй показували валізку з півмільйоном доларів. Протримавши ніч у неволі за містом, її вранці висадили біля метро «Нивки» і дали добу на роздуми.
Як неодноразово писала «УМ», Гайде Різаєва з власної ініціативи взялася координувати розселення в столиці біженців із Криму та сходу України. Зокрема, за її наполяганням, люди спочатку оселилися в маєтку колишнього Генпрокурора Пшонки, а потім знайшли собі притулок у Межигір’ї.