Хоча ще не так давно кремлівські власті не переставали повторювати, що російський рубль і українська гривня паралельно будуть в обігу у нових федеральних утвореннях — Республіці Крим і Севастополі — аж до 1 січня 2016. Проте нещодавнім указом російський президент Путін форсував події. Відтепер купюри з портретами Шевченка чи Франка можна буде побачити лише у банківських обмінниках. До цієї події завчасно «підготувались» і ціни. Так, за проїзд у маршрутках водії вже беруть 10 рублів, що означає здорожчання у переведенні на гривню на понад 20%. «Підтягнулися» ціни на будівельні матеріали, приміром, цемент місцевого виробництва на 40 %. Ще більше, навіть у рази, ліки і препарати в аптеках. Либонь, не за горами «справжні» тарифи за комірне. Певніше, вони мають вийти на середньоросійський рівень — відповідно до регіону. Тобто споживчий ринок і виробники цілком прогнозовано реагують на підвищення пенсій і зарплат ( із червня на 75 %).
Прикметно, що з 1 червня кримчани матимуть змогу розраховуватись за товари і послуги і копійками, бо до цього ціни і тарифи так чи інакше закруглялись до рублів. Про це напередодні заявив виконуючий обов’язки керуючого відділенням «Банку Росії» по Севастополю Вадим Аблезгов.
«Ми завезли за останній тиждень кілька літаків у Севастополь із дрібною розмінною монетою різного номіналу від копійки до десяти рублів. На сьогоднішній день комори відділення Центрального банку забиті цими монетами, — повідомив Аблезгов. — Подальша процедура передбачає наповнення грошовою масою через кредитні організації, ми з ними працюємо»,— повідомив він місцевим ЗМІ.