Спочатку з поля зору рідні й близьких пропав Леонід Корж, а згодом, п’ять днів тому, і Тимур Шаймардинов. Обидва мешкають у Сімферополі. Учора цивільна дружина останнього мала офіційно звернутись із заявою про його зникнення до місцевої поліції. Спроби ж місцевих медіа отримати бодай якийсь коментар прес-служби місцевого управління ФСБ і поліції були марними — їхні телефони відразу ж «скидалися». До речі, подібна практика потроху стає звичною, бо, як раніше дали зрозуміти колеги у погонах, відтепер вони працюватимуть «по-новому», себто лише на передачу інформації.
За інформацією Центру журналістських розслідувань, 25 травня Тимур у розмові з однодумцями повідомив про зникнення Леоніда, мовляв із ним не вдається зв’язатися по телефону і де він, ніхто не знає вже протягом 3-4 днів. Уранці наступного дня, себто у понеділок 26 травня, Шаймардинов, за словами його цивільної дружини, мав у справах зайти до відділення Чорноморського банку реконструкції та розвитку. Відтоді на телефонний зв’язок із нею, а також iз друзями чоловік більше не виходив.
Як розповів «УМ» лідер української громади Криму й організації «Український дім» Андрій Щекун (після анексії півострова він змушений був залишити свою квартиру в Бахчисараї і переїхати на Київщину), Тимур і Леонід активно долучились до акцій напередодні так званого «всекримського референдуму про приєднання до Росії», збирали пікети біля штабів військових частин ВМС України, заблокованих проросійськими козаками, «самообороною Криму», а пізніше й «зеленими чоловічками».
Це уже не перше «загадкове» зникнення українських активістів у Криму. Як неодноразово писала «УМ», 11 травня за досі не з’ясованих обставин правоохоронці (подейкують про співробітників ФСБ) затримали громадського активіста і кінорежисера Олега Сенцова. Такі самi обвинувачення і в учасника студентських та екологічних акцій Олександра Кольченка, якого без офіційних пояснень заарештували у кримській столиці 16 травня, та ще одного активіста Геннадія Афанасьєва.
А ТИМ ЧАСОМ...
Четверо зниклих у Слов’янську спостерігачів місії ОБСЄ були захоплені бойовиками й перебувають у полоні. До складу групи входили представники Естонії, Швейцарії, Туреччини і підданий Данії. Цю інформацію підтвердив самопроголошений мер міста В’ячеслав Пономарьов. «Місію ОБСЄ ми попереджали, що небажано перебувати на просторах донецької землі. Вони не послухалися. Тому ми вирішили їх затримати. Зараз їх перевіряють і після перевірки вони будуть відпущені», — повідомив він. За словами Пономарьова, затримані були доправлені в Макіївку. Їх підозрюють у шпигунстві, оскільки «у них було знайдено деяке обладнання», яке викликало підозру.