Спілка кінематографістів України продовжує домагатися від влади рішучих дій щодо звільнення затриманого в Криму режисера Олега Сенцова. Учора колеги затриманого із гаслом «Повернемо додому Олега Сенцова» пікетувати адміністрацію Президента. Активісти вимагають від влади оприлюднення Росією повного переліку «злочинів», у яких звинувачують українського кінорежисера. «Ми поки що не можемо зрозуміти, за що саме заарештовано Олега. Ви ж розумієте, що звинувачення в організації терористичного акту — це тільки привід. Ми хочемо почути від Москви, в чому конкретно звинувачують Сенцова», — говорить голова Спілки кінематографістів України Сергій Тримбач.
Ще одну петицію кінематографісти передали до резиденції РПЦ у Києво-Печерській лаврі з проханням передати її патріархові Кирилу, розраховуючи на його підтримку у визволенні режисера.
Кінематографісти вирішили взяти під опіку двох малих дітей, яких Олег Сенцов виховував сам. Наразі діти перебувають у його сестри у передмісті Сімферополя. Як повідомив «УМ» Сергій Тримбач, один із хлопчиків хворий на аутизм, і вони зараз шукають можливості для перевезення дітей до санаторію на Закарпатті. Зусиллями Спілки та небайдужих активістів у Сімферополі вже відкрито рахунок і розпочато збір коштів для перевезення дітей. Згодом ще один рахунок буде відкрито у Києві — повідомив Тримбач.
Спілка кінематографістів України не планує полишати спроб визволити українського діяча культури. Зараз активісти чекають реакції української влади та РПЦ.
Нагадаємо, що режисера Олега Сенцова було заарештовано 11 травня російським ФСБ за звинуваченням в організації терористичного акту. Пікетувальники обурені тим, що до цього часу російською стороною не було оприлюднено жодного конкретного чи об’єктивного звинувачення. Вони вважають, що єдиною підставою для арешту Сенцова є те, що він три місяці нібито був на майдані Незалежності.
Як повідомляла «УМ», разом із Сенцовим у Криму було затримано ще двох українських активістів — Геннадія Афанасьєва та Олександра Кольченка, яким теж інкримінують «тероризм». Можливості допомоги політв’язням вивчає і Міжнародна амністія, куди звернулися друзі затриманих.