Папа Римський Франциск повернувся з подорожі на Святу землю. Кількаденна поїздка була присвячена 50-й річниці історичного візиту Папи Павла VI і заразом відбувалася слідами двох попередників чинного понтифіка — Івана Павла ІІ та Бенедикта XVI. Як і останній, Франциск відвідав столицю Йорданії — Амман, Віфлеєм у Палестині та Єрусалим. Головним мотивом візиту Папи до Святої землі було послання миру. Франциск зустрічався з представниками місцевої влади, рабинами, мусульманськими духовними особами та сирійськими і палестинськими біженцями.
На початку свого візиту, минулої суботи, понтифік прибув літаком італійських авіаліній «Аліталія» до Аммана, де його з почестями прийняв у своєму палаці король Абдаллах ІІ. Франциск у своїй промові наголосив, що Йорданія має величезне значення для християнства, ісламу та іудаїзму. Він похвалив владу цієї країни за надання притулку біженцям з Іраку, Палестини та Сирії і висловив повагу до мусульманської спільноти.
У неділю глава Римо-католицької церкви гелікоптером вилетів до Віфлеєма, де народився Ісус Христос. Відвідавши місце народження Спасителя, Франциск затримався біля муру, яким Ізраїль відгородився від Палестинської Автономії, і разом із місцевими мешканцями довго роздивлявся написи на цій стіні та сторожові вежі на ній. Під час спільної молитви у Віфлеємі Папа несподівано запросив палестинського лідера Махмуда Аббаса та президента Ізраїлю Шимона Переса до Ватикану, аби провести таку ж молитву там. Канцелярії обох президентів підтвердили, що Аббас і Перес прийняли пропозицію разом відвідати Ватикан. На закінчення візиту до Автономії Папа відвідав табір палестинських біженців Дейші поблизу Віфлеєма, де поспілкувався з дітьми.
І вирушив до Тель-Авіва, де його зустріли президент Перес та прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху. В Єрусалимі Папа залишив свою записку в Стіні плачу і помолився біля святині разом із давніми друзями ще з Буенос-Айреса, які супроводжували його в цьому візиті — рабином Авраамом Скорка та імамом Омаром Аббудом, лідером мусульманської спільноти Аргентини. Також понтифік відвідав Купол Скелі — одну з найважливіших святинь ісламського світу на Храмовій горі — та меморіал жертв Голокосту «Яд-Вашем».
Як зазначив президент Ізраїлю Шимон Перес, візит Папи Римського на Святу Землю проклав шлях до нового миру. Сам Франциск зауважив: «Ми не можемо допустити, аби щось стало на заваді досягненню миру та співіснуванню іудеїв, християн і мусульман у взаємоповазі. Ми відкидаємо насильство та тероризм». Наприкінці візиту Папа Франциск відслужив месу в Сіонській світлиці, де Христос і апостоли мали Таємну вечерю.
Для християн східного обряду чи не найважливішим моментом візиту була зустріч Папи з Константинопольським патріархом Варфоломієм І у соборі Гробу Господнього в Єрусалимі. Зверхники східної та західної гілок християнства потисли один одному руки та домовилися про подальші дії для єдності християн заради миру в усьому світі.
Варто зазначити, що Єрусалим зустрів Папу Франциска порожніми вулицями Старого міста, оскільки ортодокси виступали проти його візиту. А незадовго до повернення Папи в Рим стався й зовсім неприємний інцидент — невідомі люди підпалили абатство Успіння Богоматері в Єрусалимі. На щастя підпал, факт якого підтвердила поліція, не завдав значних збитків.