У мирі Господові помолимось…

28.05.2014
У мирі Господові помолимось…

Папа Римський Франциск та Вселенський патріарх Варфоломій. (з сайта catholicphilly.com.)

Папа Римський Франциск повернувся з подорожі на Святу землю. Кількаденна поїздка була присвячена 50-й річниці історичного візиту Папи Павла VI і заразом відбувалася слідами двох попередників чинного понтифіка — Івана Павла ІІ та Бенедикта XVI. Як і останній, Франциск відвідав столицю Йорданії — Амман, Віфлеєм у Палестині та Єрусалим. Головним мотивом візиту Папи до Святої землі було послання миру. Франциск зустрічався з представниками місцевої влади, рабинами, мусульманськими духовними особами та сирійськими і палестинськими біженцями.

На початку свого візиту, минулої суботи, понтифік прибув літаком італійських авіаліній «Аліталія» до Аммана, де його з почестями прийняв у своєму палаці король Абдаллах ІІ. Франциск у своїй промові наголосив, що Йорданія має величезне значення для християнства, ісламу та іудаїзму. Він похвалив владу цієї країни за надання притулку біженцям з Іраку, Палестини та Сирії і висловив повагу до мусульманської спільноти.

У неділю глава Римо-католицької церкви гелікоптером вилетів до Віфлеєма, де народився Ісус Христос. Відвідавши місце народження Спасителя, Франциск затримався біля муру, яким Ізраїль відгородився від Палестинської Автономії, і разом із місцевими мешканцями довго роздивлявся написи на цій стіні та сторожові вежі на ній. Під час спільної молитви у Віфлеємі Папа несподівано запросив палестинського лідера Махмуда Аббаса та президента Ізраїлю Шимона Переса до Ватикану, аби провести таку ж молитву там. Канцелярії обох президентів підтвердили, що Аббас і Перес прийняли пропозицію разом відвідати Ватикан. На закінчення візиту до Автономії Папа відвідав табір палестинських біженців Дейші поблизу Віфлеєма, де поспілкувався з дітьми.

І вирушив до Тель-Авіва, де його зустріли президент Перес та прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху. В Єрусалимі Папа залишив свою записку в Стіні плачу і помолився біля святині разом із давніми друзями ще з Буенос-Айреса, які супроводжували його в цьому візиті — рабином Авраамом Скорка та імамом Омаром Аббудом, лідером мусульманської спільноти Аргентини. Також понтифік відвідав Купол Скелі — одну з найважливіших святинь ісламського світу на Храмовій горі — та меморіал жертв Голокосту «Яд-Вашем».

Як зазначив президент Ізраїлю Шимон Перес, візит Папи Римського на Святу Землю проклав шлях до нового миру. Сам Франциск зауважив: «Ми не можемо допустити, аби щось стало на заваді досягненню миру та співіснуванню іудеїв, християн і мусульман у взаємоповазі. Ми відкидаємо насильство та тероризм». Наприкінці візиту Папа Франциск відслужив месу в Сіонській світлиці, де Христос і апостоли мали Таємну вечерю.

Для християн східного обряду чи не найважливішим моментом візиту була зустріч Папи з Константинопольським патріархом Варфоломієм І у соборі Гробу Господнього в Єрусалимі. Зверхники східної та західної гілок християнства потисли один одному руки та домовилися про подальші дії для єдності християн заради миру в усьому світі.

Варто зазначити, що Єрусалим зустрів Папу Франциска порожніми вулицями Старого міста, оскільки ортодокси виступали проти його візиту. А незадовго до повернення Папи в Рим стався й зовсім неприємний інцидент — невідомі люди підпалили абатство Успіння Богоматері в Єрусалимі. На щастя підпал, факт якого підтвердила поліція, не завдав значних збитків.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>