У Єгипті завершилися вибори президента. Голосування, яке тривало два дні, відбувалося досить спокійно. Хоча в перший день волевиявлення поліція затримала понад три десятки людей, які начебто намагалися зірвати вибори, повідомляє Бі-Бі-Сі. У МВС країни спростували усі повідомлення про спроби організацій терактів. Влада вдалася до посилених заходів безпеки: за порядком стежили 80 тисяч солдатів і 400 тисяч поліцейських. На виборчих дільницях було вжито безпрецедентних заходів безпеки — всіх виборців перевіряли на наявність небезпечних речовин чи предметів. Тож попри те, що явка була досить низькою, на виборчих дільницях вишиковувалися довгі черги.
Явка і справді набагато нижча у порівнянні з першими демократичними виборами 2012 року. Нагадаємо, тоді, після повалення Хосні Мубарака, який очолював Єгипет 30 років, переконливу перемогу здобули ісламісти на чолі з висуванцем руху «Брати-мусульмани» Мохаммедом Мурсі. Уже через рік Мурсі відсторонили від влади, керівництво країною тимчасово взяли на себе військові, а «Брати-мусульмани» знову повернулися в перелік заборонених рухів та угруповань.
Нинішня кампанія була млявою і без жодної інтриги. Аналітики кажуть, що єгиптяни не хочуть масово голосувати, оскільки й без того знають переможця. Безперечним фаворитом перегонів є екс-міністр оборони Абдель Фаттах ас-Сісі, який відіграв провідну роль в усуненні Мурсі. Його прихильники почали святкувати перемогу ще до завершення голосування. Єдиним суперником колишнього військовика був соціаліст Хамдін Саббахі, який балотувався й у 2012-му. Втім соціологічні опитування не дають цьому політикові жодних шансів.
Фельдмаршал ас-Сісі провів «ефективну виборчу кампанію» проти «Братів-мусульман», які досі користуються підтримкою значної частини єгипетського суспільства. За останній рік було затримано десятки тисяч членів цієї організації, і сотні з них засуджено до страти. При цьому прибічники ас-Сісі вважають його єдиною людиною, здатною відновити безпеку і дати поштовх економічному розвитку країни. Переконаний у своїй перемозі, 59-річний військовий у відставці відмовився від проведення традиційної кампанії. Він рідко з’являвся на публіці й відхилив прохання закордонних телеканалів про інтерв’ю.