До вас звертаються підприємці Рівненщини з приводу продовження тиску на нашу діяльність уже нової влади, а саме податкових інспекцій. Ми сподівалися, що за нової влади відійдуть у минуле різні корупційні та тіньові схеми. Виявилося, що влада нова, а схеми старі залишаються й надалi.
Коли до керівництва Міністерства доходів та зборів прийшов Клименко, сталася тотальна заміна керівників податкових інспекцій. В основному то були вихідці з донецького регіону. Не стало це винятком і для Рівного. Новоприбулий керівник обласної податкової відвідав одну з районних інспекцій області. Він не поцікавився в людей, як їм працюється, що потрібно робити, щоб їхня робота була ефективнішою. Його зацікавили кабінети без євроремонту, і він зробив висновок, що податківці не вміють працювати з підприємцями. А раз ви не вмієте працювати з бізнесменами, то вам не місце в цій системі.
І роз’їхалися чиновники по районах із вимогою робити в кабінетах євроремонти. Це означало, що потрібно вимагати з підприємців безплатні будматеріали або гроші. Дехто так і вчинив, хоча більшість ремонт у кабінетах робили за свій рахунок.
Друге нововведення — це розповсюдження журналу, який випускає Міндоходів. Цікаво, що вартість журналу майже 100 грн. Питається, за що? Клерки в Києві перепишуть із Податкового кодексу готовий матеріал, проте є редколегія, яку складають керівники Міндоходів. От тобі й дармові гроші, а гроші немалі. Кожен працівник зобов’язаний розповсюдити три журнали, а один передплатити собі. Правда, для працівників податкової вартість становить близько 50 грн. Виникає запитання, а яка собівартість журналу?
Ми вирішили підрахувати, а скільки заробляло на цьому Міндоходів. Вирішили порахувати по Рівненській областi: на Рівненщині існує 17 податкових інспекцій, у середньому в інспекції працює 50 працівникiв, по області 850 чоловік, помножити на 100 грн. та ще помножити на три примірники — це становить 255 тис. грн. А ще кожен працівник передплачує журнал для себе: 850х50 = 42 500. Разом 42 500 + 255 000 = 297 500 грн.
А ще газети — майже по 40 грн. У цілому 300 000 грн. на місяць. На рік ця сума становить 3 млн. 600 тис. грн. В Україні 25 обласних інспекцій, і отримує чиновницька рать майже 100 мільйонів грн. Коли дехто з працівників податкової вирішив запитати, а куди йдуть ці гроші, то їм сказали — на утримання санаторію. Виявляється, мало того, що малий бізнес платить податки, то ще й має фінансувати київським чиновникам і відпочинок, бо до районів путівки не доходять.
Дуже хотілося б дізнатися, що з цього приводу думає Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк та нове керівництво Міндоходів.
Віктор КОРНІЙЧУК
Рівне