На виборах у Європарламент, що почалися сьогодні й відбуватимуться до неділі включно в усіх 28 країнах ЄС, тріумфуватимуть радикальні угруповання, які можуть досягнути найбільшого успіху в історії. Такі прогнози експертів напередодні голосування публікують європейські ЗМІ. А політики мейнстріму, втрачаючи симпатії виборців, були змушені вдаватися до популістських обіцянок, аби отримати підтримку.
Як зазначає впливова британська газета «Файненшл таймс», починаючи з перших прямих виборів євродепутатів 1979 року й аж до 2009-го більшість виборців голосувала, виходячи передусім із проблем своїх власних країн, а не Європейського Союзу в цілому. Упродовж усього цього часу нестандартні для європейської сцени політичні рухи міцніли, збираючи на євровиборах протестні голоси тих громадян, які на місцевих виборах повільно дрейфували в напрямку центристів.
Очікується, що на теперішніх виборах крайні праві та ліві політичні сили, які виступають проти «традиційного» істеблішменту та Євросоюзу як такого, здобудуть найвищий результат за всі вісім виборчих єврокампаній. «Поки що вони не можуть розраховувати на здобуття більшості, але якщо у Франції чи Великій Британії посядуть перше-друге місця, їхні радикальні погляди ще більш хворобливо впливатимуть на національні політичні дискусії, ніж дотепер», — попереджає «Файненшл таймс».
Оглядачі зазначають, що після кризи 2008 року дедалі більше людей розчаровуються у традиційних партіях та структурі Євросоюзу — мовляв, «зіпсували все, чого торкалися». При цьому на кожних виборах до Європарламенту активність виборців систематично падає, що також підвищує шанси радикальних сил, чиї прихильники залишаються досить активними.