Минулої ночі територією країни пройшли грозові дощі, що супроводжувалися шквалами та сильними поривами вітру. Внаслідок несприятливих погодних умов у восьми областях України було знеструмлено 440 населених пунктів.
Люди, які пережили стихійне лихо, лише підраховують збитки. «Майже 20 років живу у Черкасах, а такої грози ніколи не бачила. Думала, що вітром винесе вікна на балконі, доки зачиняла їх, то водою залило всю підлогу», — пригадує пережиту стихію черкащанка Інна Коваленко. Буде що згадати й іншим жителям області: у Чигирині за три години випало 39 мм дощу, що становить майже місячну норму, в Золотоноші падав град діаметром 25 мм, що є стихійним гідрометеорологічним явищем, а в Умані тамтешні жителі фіксували градини розміром iз куряче яйце. На жаль, не обійшлося без жертв — у селі Колодисте Тальнівського району на власному подвір’ї від удару блискавки загинув 52-річний чоловік. У Сумах теж було неспокійно. Сильний вітер валив дерева, які падали на тролейбусні лінії, дороги, тому паралізували рух громадського транспорту. Вночі до Охтирської лікарні було шпиталізовану 72-річну жінку, яка постраждала внаслідок падіння дерев на власному подвір’ї та отримала численні травми. А на Полтавщині в одинадцятьох районах області десятки дерев, повалені поривами вітру, перекрили п’ять автодоріг, дві з яких — державного значення: Київ — Харків та Полтава — Олександрія. У Житомирі, в районі Житнього ринку, після нічної грози дерево впало на припаркований автомобіль. На вулицях — десятки повалених дерев та відірваних гілок.
Повирувала негода цієї ночі і в столиці. На багатьох вулицях Києва дерева падали на дороги, автівки, перекривали рух транспорту. Підтоплено підземні переходи, зафіксовано численні зсуви ґрунту. На вулиці Чорновола на проїжджу частину впав рекламний щит, а на Богатирській — ще й стовп. А в селі Калита Броварського району сильний вітер зірвав частину покриття на місцевій школі та пошкодив не менше сотні вікон.
Укргідрометцентр повідомляє, що впродовж 20-21 травня, у зв’язку з проходженням дощового паводка та збільшенням скиду води з Дністровського водосховища, на Дністрі у Біляєвському районі Одеської області очікується підняття рівнів води на 0,5—1,0 м, вихід води на заплаву. Можливе підтоплення понтонного мосту через р. Турунчук, під’їзних дорiг с. Троїцьке.
А ТИМ ЧАСОМ...
«22—25 травня північно-східний антициклон сприятиме формуванню на території України переважно сухої погоди. Температура повітря поступово підвищуватиметься. Надалі спостерігатимуться короткочасні дощі, більше — на Правобережжі, можливий град. Температура повітря +24...+30 °С», — повідомив заступник директора Українського гідрометцентру Анатолій Прокопенко.