Нагадаю, саме бійці так званої «Кримської самооборони», безпосередньо підпорядковані «головнокомандувачу» Криму Сергію Аксьонову (він особисто приймав у них військову присягу), затримували й кидали у підвали республіканського призовного пункту місцевих автомайданівців, проукраїнських активістів, що виступали проти проведення референдуму за приєднання до Росії. Нині ж «браві» чоловіки у «берізках» — одностроях російської армії старого зразка — об’єктом своїх нападів обрали «борзих» журналістів. Так, позавчора в центрі Сімферополя вони жорстко обійшлися з кореспондентом російського опозиційного телеканалу «Дождь» Петром Рузавіним. Спочатку примусили того стерти з карти пам’яті відеокамери кадри, де фігурували «самооборонівці». А далі, вже на порозі штабу, що, до слова, розміщується в колишньому офісі Компартії і ССО (Союзу совєтських офіцерів) Криму, копнули по нозі й зламали акумулятор камери. Утім після допиту росіянина все ж відпустили, переписавши тільки його паспортні дані.
А от відомому кримському тележурналісту Осману Пашаєву в подібній ситуації пощастило менше. Османа, його телеоператора, до речі, громадянина Туреччини, а також колег-журналістів пильні «самооборонівці» «пов’язали» на підході до площі Леніна. У тому ж «комуністичному» штабі примусили чотири години простояти обличчям до стіни, принижуючи морально. У затриманих без пояснень і розписки вилучили ноутбуки, планшети, смартфони, гроші, якi досі не повернули (щоправда, грошей вiддали лише частину). А наостанок, знову ж таки не дозволивши запросити адвоката, відвезли у райвідділ поліції. Заодно допитали Пашаєва і співробітники відділу «Е» (боротьби з екстремізмом) місцевого управління ФСБ. На захист кримського журналіста змушена була навіть стати уповноважена з прав людини у РФ Елла Панфілова, констатувавши, що багатогодинний допит Османа Пашаєва без участі адвоката є «порушенням прав людини». Додам, що з цього приводу журналіст має намір звернутися до Генпрокуратури. Близькі до «примусової доставки» в аналогічній історії були й журналісти видання «Кримський телеграф» після з’ясування стосунків із представниками аксьоновської «самооборони».
Варто зазначити, що буквально через кілька тижнів «самооборонівці» долучаться до патрулювання вулиць кримських міст уже в новому, офіційному, статусі «дружинників». Причому зі значно розширеними правами, включно із правом застосування спецзасобів та відповідним фінансуванням за рахунок місцевого бюджету.