У передмістях Белграда зводять барикади з лантухів із піском, аби захистити місто від нової повені, повідомляє «Євроньюз». Вода з річки Сава може затопити найбільшу в країні електростанцію — «Нікола Тесла». Уповільнити потік води біля об’єкта намагаються солдати, поліція, добровольці та працівники електростанції.
Найсильніша за 120 років повінь у Сербії, Боснії та Хорватії змусила десятки тисяч людей залишити свої домівки. Жертвами стихії на Балканах стали вже принаймні 44 людини. Лише в місті Обреновац, поблизу Белграда, знайдено тіла 12 загиблих. У Боснії станом на вчора налічувалося щонайменше 27 жертв. У місті Бієліна відселено 10 тисяч мешканців, оскільки вода прорвала протиповеневі дамби. Триває евакуація з інших зон ризику. Нищівна повінь лише упродовж неділі спричинила понад три тисячі зсувів ґрунту на Балканському півострові. Є ризик, що повінь пошкодить міни, які залишилися в землі з війни 1990-х років. Стихія зруйнувала тисячі будівель у містах і селах. За кілька днів випала тримісячна норма опадів. У деяких місцевостях — 150 літрів на квадратний метр. Такого не було з 1892 року, відколи в Сербії почали вести метеоспостереження.
Станом на вчора зливи припинилися, проте рівень води у кількох річках залишається надзвичайно високий.
Величезні території на сході Хорватії опинилися під водою. Кілька населених пунктів відрізані від решти країни через бездоріжжя, людей евакуюють звідти човнами. Допомогу потерпілим на Балканах почали надавати Франція, Велика Британія, Росія, Німеччина та Австрія, повідомляє «Франс пресс».
В охопленій повенями Польщі дощі вчора припинилися, але Віслою та кількома іншими найбільшими річками йдуть повеневі хвилі. Позавчора ввечері рівень води у Віслі поблизу Аннополя піднявся на 693 сантиметри вище за нормальний і на 143 сантиметри — за критичний рівень, повідомляє агенція ПАП. Інші річки перевищили критичний рівень майже на півметра.