Кримчанам наполовину підняли пенсії. Настільки ж подорожчали деякі продукти. Учора спеціально завернув на найближчий сімферопольський ринок «Київський», щоб мати повну картину щодо цієї арифметичної «прогресії». Отже, за ці два місяці анексії Криму Росією суттєво подорожчали свинина, яловичина, картопля, морква, картопля старого врожаю, гречка, цукор, шоколад. Приміром, свинина і яловичина тримаються на рівні 75—80 грн. за кілограм, цибуля і картопля відповідно — 14 і 12 грн. Ледве не вдвічі бiльше відтепер доведеться викласти за шоколадні цукерки російського виробництва (100 грн.). На магазинних полицях уже не видно продукції «Рошен», забороненої з 14 травня розпорядженнями Росспоживнагляду й головного кримського санітарного лікаря. Це ж відомство має претензії до українського молочного імпорту, відтак про смак сирів, сметани, йогуртів деяких українських підприємств кримчани на невизначений термін теж можуть забути.
І зрештою Росія зацікавлена в роботі українських рітейлерів у Криму. Причина зрозуміла: масове заміщення українських торгових мереж російськими викличе різкий стрибок цін, відтак викличе невдоволення політикою тутешнього уряду Аксьонова. «Ми маємо дешеві й якісні продукти в Криму, що поставляють з України, відповідно, там працюють мережі українські, в більшості своїй працюють добре. Тотальний прихід наших компаній просто призведе до помітного підвищення цін», — пояснив нещодавно РІА «Новості» міністр РФ у справах Криму Олег Савельєв. Чиновник також зізнався, що в Криму вже відбувається підвищення цін на деякі товари та продукти, зокрема медикаменти, свинину. За його словами, українські компанії також зацікавлені у збереженні кримського ринку збуту. Одначе вони не можуть забезпечити стабільні поставки продуктів на півострів, констатують фахівці.
І причиною тому є не міфічна економічна блокада республіки з боку України, а незрозумілі правила ведення бізнесу і зайва активність російських держорганів, у тому числі й Росспоживнагляду. На це вже відреагував «Фуршет», майже тиждень тому фактично припинивши відвантаження товарів у свої магазини на півострові. Інша причина згортання активності вітчизняних рітейлерів полягає в тому, що Центробанк Росії заборонив функціонування на півострові геть усіх українських банків, відтак унеможливив проведення безготівкових розрахункiв тощо.
Теоретично українську «нішу» могли заповнити російськими товарами з сусідньої Кубані. Але тоді в Криму їхня ціна зросте майже наполовину. До речі, в цьому вже переконалися жителі Керчі. У перші місяці «приєднання» Криму до Росії мешканці Краснодарського краю масово рвонули в Керч, щоб чимдуж змести з полиць дешеві, у порівнянні з росiйськими, спиртне, продукти харчування.