Бельгійську письменницю Мішу Дефонсеку, яка тепер мешкає з чоловіком у США, засуджено до сплати штрафу в розмірі 22,5 мільйона доларів за містифікацію. Свою книжку про страшні часи Голокосту «Вижити з вовками», яка користувалася великим успіхом наприкінці 1990-х років, була перекладена понад 20 мовами й екранізована 2007 року французькими кінематографістами, 76-річна Дефонсека видала як автобіографію. Згідно з розповіддю, Міша — маленька єврейська дівчинка, яка жила з мамою і татом у маленькій квартирі в Бельгії. Коли їй було 7 років, сім’ю забрали нацисти. Щоб зберегти їй життя, Мішу ховала інша сім’я, давши їй нове ім’я. Скучаючи за своїми батьками, дівчинка втекла, щоб їх розшукати. За чотири роки, дотримуючись вказівок маленького компаса, вона обійшла пішки всю Європу (через Бельгію, Німеччину, Польщу та Україну), переживаючи голод, холод. Нарешті, прочимчикувавши воєнною Європою 3000 кілометрів, героїня знайшла прихисток у вовків. Також у нібито мемуарах авторка розповідає про те, як вона потрапила у Варшавське гетто та зарізала німецького солдата, що зґвалтував і застрелив молоду дівчину.
У 2002 році Дефонсека подала судовий позов проти видавництва Mount Ivy Press, звинувативши його у приховуванні доходів з продажу книжки, які належали їй як авторці. Суд скаргу задовольнив, змусивши видавця сплатити письменниці компенсацію в розмірі 22,5 мільйона доларів. Той виконав вирок, але подав відповідний позов, звинувативши авторку «автобіографії» у фальсифікації.
І 2008 року письменниця під тиском преси визнала, що викладена в «мемуарах» історія – повністю вигадана. Більше того, Міша насправді зовсім не Міша і взагалі не єврейка, а бельгійка-католичка на ім’я Монік Де Валь. І батьки її не загинули, а спочатку були учасниками руху опору, але після арешту пішли на співпрацю з гестапо й пересиділи Другу світову війну в нацистській Німеччині.
У результаті суд штату Массачусетс не стільки покарав авторку за брехню, скільки відновив справедливість, зобов’язавши Дефонсеку повернути видавцеві свого часу «вициганені» в нього 22,5 мільйона. «Це дуже особливий випадок. Сподіваюся, на цьому судова сага, в якій обидві сторони повелися негідно, завершиться», — зауважив суддя Марк Канторович, оголосивши свій вердикт.