Мільйонну візу, яку дипломатичні представництва Республіки Польща видали громадянам України, Білорусі та Росії, отримала львів'янка.
Що цікаво, Ольга надіслала свої анкетні дані по інтернету (з 15 липня можна скористатися такою послугою на сайті www.konsulat.lviv.ua , заповнивши анкету на отримання візи) і порадила усім бажаючим, щоб не стояти в чергах, використовувати сучасні засоби зв'язку для спілкування з Генконсульством Польщі у Львові. Втім нині це польське диппредставництво, яке щодня видає до півтори тисячі віз, більшість заявників обслуговує за один день. Автор цих рядків також переконався у тому, що візу за нагальної потреби можна отримати за один день і на цілий рік. А з огляду на стратегічні інтереси Польщі щодо України, на думку Генконсула Вєцлава Осуховського, дипломатичне представництво Польщі могло б із часом видавати не тільки річні, а й п'ятирічні візи. Це було б особливо корисним для службовців та бізнесменів, які часто бувають у справах у Польщі. Та й чимало жителів Західної України мають по той бік кордону родичів та друзів, часто їздять один до одного в гості.
Пригадую, коли тільки ввели візи для поїздок у Республіку Польща і мені довелося побувати у Києві, вирішив виробити візу у столиці. Коли ж попросив багаторазову візу, працівниця консульства здивовано запитала мене: «А что, вы каждую неделю будете ездить в Польшу?!». Можливо, у Києві щотижневі поїздки до сусідньої Польщі виглядають занадто частими. Однак треба зробити також наголос на тому, що за перші місяці після введення візового режиму і в Києві, і у Львові особливо було чимало спекуляцій і заробітчанства у справі отримання безкоштовних віз. А загалом для мешканців Західної України часті вояжі у Польщу — цілком звичне явище. Чи не тому візи у Польщу для українців, на відміну від росіян та білорусів (для них польська віза коштує приблизно 10 євро), безкоштовні.