Незважаючи на запровадження Євросоюзом санкцій проти російської влади, заяви про підтримку України і тиск з боку Вашингтона, Франція не відмовиться від контракту про постачання Росії великих десантних кораблів типу «Містраль». Про це повідомляє французька газета «Ле Монд» із посиланням на власні джерела в Єлисейському палаці. Пояснюється така розбіжність слова з ділом просто: розрив контракту на загальну суму 1,2 мільярда євро завдасть більшої шкоди Парижу, ніж Москві.
Виступ уповноваженого Держдепартаменту США у справах Європи та Євразії Вікторії Нуланд, яка заявила, що «відкрито застерігає Францію від продажу «Містралів» Росії» та що США «регулярно і часто висловлювали занепокоєння з приводу цього контракту», викликало обурення в Парижі. «США можуть дозволити собі демонструвати силу. Вони не повинні перейматися економічними санкціями з боку Росії, з якою мають незначний торгівельний обмін, та ще менше залежні від неї в енергетичному плані», — цитує «Ле Монд» анонімного радника президента Франції Франсуа Олланда.
Сам Олланд позавчора дав зрозуміти, що розчарований тиском з боку Держдепартаменту. Нуланд нагадала про позицію Вашингтона за кілька днів перед візитом до США міністра закордонних справ Франції Лорана Фабіуса, який обговорюватиме з держсекретарем США Джоном Керрі ситуацію в Україні. «Контракт із Росією підписано, і він буде реалізований», — наголосив Олланд, перебуваючи з візитом у Баку.
«Росіяни вже заплатили, тож розрив контракту означав би для Парижа сплату великих штрафів. І в цій ситуації саме Франція була б предметом санкцій», — додав у розмові з «Ле Монд» представник Єлисейського палацу.
Раніше заступник міністра оборони Росії Юрій Борисов попередив Париж, що Москва «вимагатиме відшкодування за всі збитки, які виникнуть у разі невиконання контракту».
Перший гелікоптероносець — під назвою «Владивосток» — має бути зданий до четвертого кварталу 2014 року. Здача другого корабля, під назвою «Севастополь», очікується до 2016 року.
Франція і Росія підписали контракт про поставку двох десантних кораблів «Містраль» для російських ВМС ще у червні 2011 року. Це був найбільший російський контракт такого роду після розпаду СРСР. Ще тоді деякі союзники Франції по НАТО критикували й попереджали Париж, що поставлені Москві сучасні військові технології можуть бути використані проти неї. Такі побоювання виникли після військової агресії Росії проти Грузії 2008 року.