Лідери країн Східної Африки підписали на церемонії у Найробі, столиці Кенії, формальну угоду з прем’єр-міністром Китаю Лі Кецяном, згідно з якою китайська фірма China Communications Construction Co прокладе в регіоні нову залізничну лінію. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, залізниця проляже через Кенію, Уганду, Руанду та Південний Судан. На території Кенії вона замінить вузькоколійку, прокладену більше 100 років тому за часів британського колоніального правління.
Будівництво старої вузькоколійки розпочалося 1895 року в Момбасі (друге за розмірами місто Кенії), а 1901 року вона досягла озера Вікторія. На цих роботах загинули щонайменше дві тисячі робітників, переважно індусів, яких привезли до Східної Африки навмисне для будівництва. Робітників викошували малярія, дизентерія та інші хвороби, багато хто загинув у зубах хижих звірів.
На першому етапі будівництва сучасної залізниці Китай в особі державного «Ексимбанку» фінансуватиме 90 відсотків вартості робіт, що становитиме 3,8 мільярда доларів. Будівельні роботи розпочнуться в жовтні цього року, а прокладання першої 610-кілометрової колії від узбережжя Індійського океану до Найробі має бути завершено на початку 2018 року.
Президент Кенії Угуру Кеньятта заявив, що завдяки новій залізниці перевезення — як пасажирські, так і товарні — значно здешевіють. Якщо на цей час вартість залізничного перевезення тонни вантажу на 1 кілометр становить 20 центів США, то після введення в експлуатацію нової колії це коштуватиме 8 центів.
Після виходу з Африки колонізаторів та припинення радянського домінування на континенті з розпадом СРСР звільнену нішу взявся заповнювати Китай. Чорний континент розвивається, і в найближчі роки кількість підрядів на виконання масштабних робіт у різних країнах Африки лише зростатиме.