У багатьох країнах світу нерівність між бідними та багатими верствами суспільства сягнула найбільшої прірви за останні десятиліття. Як повідомляє «Євроньюз», про це свідчить звіт Організації економічної співпраці та розвитку, представлений на форумі в Парижі, присвяченому цій проблемі. Під час її обговорення учасники зібрання, зокрема, зазначали, що подолати майнову нерівність можна лише в тому випадку, якщо, крім доходів, враховувати доступ до якісної освіти, охорони здоров’я і суспільної інфраструктури. Навіть у тих країнах, де спостерігається відновлення економічного зростання, це не призводить до підвищення доходів населення, а переважно — до зростання продуктивності, зазначають експерти.
Це також позначається на зростанні економіки за рахунок інновацій. Саме в такому напрямі рухається багато країн. «Інноваційне зростання часто фінансується платниками податків, але не повертається до них прибутками. Враховується ризик, а не винагорода. Потрібно переосмислити систему оподаткування, яка фактично з 1980-х стає все більш регресивною», — наголошує професор економіки Маріана Мацукато.
На паризькому форумі, головними темами обговорення якого стали соціальна нерівність, економічне зростання, забезпечення робочими місцями та довіра до економічної політики, зібралися представників урядів, економісти, вчені та підприємці. У підсумковій доповіді Організація економічного співробітництва та розвитку знизила прогноз світового економічного зростання, водночас зазначивши, що воно не виключене. Хоча в будь-якому разі буде слабшим, ніж прогнозували. Це пояснюють потенційними перешкодами – од відносно нових ризиків, пов’язаних із ситуацією щодо України, до впливу наслідків економічної кризи.