У Росії відзначили одразу дві річниці — «Болотної справи» та початку третього президентського терміну Володимира Путіна. Два роки тому, 6 травня 2012-го, у Москві відбувся «Марш мільйонів». Напередодні інавгурації знову обраного главою держави (після чотирирічної перерви на президентство Дмитра Медведєва) Путіна незгодні з політикою Кремля громадяни вийшли на велелюдний мітинг, вимагаючи чесних виборів. Акція завершилася сутичками з поліцією і численними арештами. Проти майже трьох десятків активістів було порушено кримінальну справу.
На сьогодні частина з них погодилася на «мирову» зі слідством, визнала свою провину і опинилася на волі в результаті умовно-дострокового звільнення. Ще четверо від такого варіанту категорично відмовилися — Олексій Гаскаров, Ілля Гущін та Олександр Марголін залишаються в СІЗО, а пенсіонерка Єлена Кохтарьова — на підписці про невиїзд.
Провести з нагоди річниці тих подій мітинг на Болотній площі московська влада опозиції не дозволила. Під тим приводом, що площа зайнята військовою технікою, яку готують до параду до Дня Перемоги.
Тим часом в уряді Росії з острахом чекають реакції найвищого керівництва на недопрацювання. Як повідомляє російська преса, із 218 доручень та наказів, виданих Володимиром Путіним у перші години після прийняття присяги президента 7 травня 2012 року, станом на сьогодні виконано лише 121. Ще 97 «перебувають на виконанні». Хоча ще в серпні минулого року міністерство економічного розвитку РФ визнало, що виконати всі ці розпорядження в повному обсязі просто нереально. Більшість із них потребують значних бюджетних вливань, а стан російської економіки навіть два роки тому був далеко не найкращим.
Водночас оглядачі зазначають, що навіть невиконання «травневих указів», хоч і викликає гнів Путіна, навряд чи загрожує відставками відповідальним за це урядовцям. Мовляв, не той час, щоб влаштовувати «розбір польотів» у владі. Зараз головне — консолідація в боротьбі проти зовнішнього ворога, а не внутрішні розбірки...