Журналісти й редактори сайту впливової британської газети «Гардіан» скаржаться на масову атаку лайливих коментарів від проросійськи налаштованих користувачів. Редактор читацького відділу сайту газети Кріс Елліотт обурюється, що під тими матеріалами, які хоч якось стосуються перебігу української кризи (а такі матеріали зараз є провідними в усіх світових ЗМІ), одразу з’являються сотні пропагандистських коментарів від «фанатів» Путіна і його імперських амбіцій.
За словами Елліотта, редактори сайту скаржаться на брак ресурсів фільтрувати усі такі коментарі, що призводить до появи великої кількості нецензурних дописів під будь-якими критичними згадками про дії Росії щодо України. Дата реєстрації авторів найбільш агресивних коментарів часто припадає на лютий 2014 року, коли особливо загострилося протистояння на київському Майдані.
Доказів того, що сплеск активності однотипних агресивних коментарів є організованою кампанією, у редакції сайта немає. Однак модератори, які відповідають за обробку читацьких коментарів, упевнені, що таку активність хтось координує.
Такої самої думки дотримується і колишній московський кореспондент «Гардіан» Люк Гардінг, який особисто повідомляв про факти організації «тролінгових» кампаній в інтернеті з боку близьких до Кремля політиків і активістів ще 2012 року. «Тоді громадськості потрапили на очі сотні електронних листів, які, згідно з наведеною в них інформацією, були адресовані чи відсилалися від імені Василя Якеменка — очільника молодіжної прокремлівської організації «Наші», який зараз очолює федеральне молодіжне агентство Росії, речника організації Христини Потупчик та інших активістів. У цих листах ішлося про оплату журналістам та блогерам послуг із поширення у всесвітній мережі матеріалів на користь Кремля та дискредитації опозиційних активістів і медіа», — цитує Гардінга редактор Елліотт.
При цьому, за його словами, модератори сайта вирішують проблему цензурування коментарів дуже обережно і втручаються у дискусію лише тоді, коли дописи суперечать стандартам спілкування на сайті. Демократія — понад усе.