Європа має дати солідарну відповідь на окупацію та підтримку Росією сепаратизму в Україні, вважає Віктор Ющенко. Відповідну заяву третій Президент України зробив під час спільної прес-конференції з головою Європейського економічного і соціального комітету Анрі Малосом у Брюсселі. Зокрема, В.Ю. наголосив, що конфлікт в Україні не має етнічного підґрунтя, а українці ніколи між собою не воювали. «Відповідь на те, якою буде Україна, залежить від нашої солідарності. Якщо Європа навчиться говорити одним голосом, тоді моя відповідь буде оптимістичною. Автори російської політики остерігаються двох речей — реакції власного народу і реакції світу», — наголосив Ющенко, закликавши Європу до третьої хвилі санкцій щодо Росії. На його думку, цей крок «дуже швидко приведе російську громадськість до негативної оцінки політики російського керівництва».
Президент України у 2005—2010 роках також висловив переконання, що, попри всі намагання цьому завадити, президентські вибори 25 травня в Україні відбудуться. «Є низка політичних сил та гравців, і не тільки всередині України, які серйозно не бажають отримання розв’язки щодо української влади 25 травня. Дестабілізація вигідна низці важливих фігурантів. Те, що відбувається сьогодні в південно-східних областях, свідчить: плани дестабілізації двох-трьох регіонів України існують. Якщо ситуація в цих регіонах не буде стабілізована, важко буде назвати вибори легітимними. Але чим більше ми будемо пояснювати свою позицію, чим чіткішими будуть заяви всередині Україні та назовні, тим буде важче авторам політичного плану на зрив виборів його реалізувати».
Упродовж 12-13 травня місія Європейського економічного і соціального комітету перебуватиме в Україні, щоб обговорити створення Платформи громадянського суспільства згідно з Угодою про асоціацію з ЄС. Минулого тижня Віктор Ющенко провів зустріч із робочою групою ЄЕСК, під час якої європейці висловили стурбованість «драматичною ситуацією» в нашій державі. Представники комітету відзначили, що вважають пріоритетом співпрацю з партнерськими організаціями в Україні і сприяння розбудові громадянського суспільства, прагнучи підготувати його до входження в ЄС і максимально полегшити економічні складнощі під час процесу євроінтеграції.
Екс-глава держави, у свою чергу, зазначив, що Україна переживає процес розвитку структур громадянського суспільства, роль яких у подіях на Майдані була вирішальною.