Вільяма Шекспіра визнали найбільшою «культурною іконою» Британії. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, такими є результати міжнародного опитування, проведеного з нагоди 450-ї річниці від народження славетного англійського поета.
П’ять тисяч молодих людей у п’яти найбільших за населенням та найпотужніших економічно країнах світу — Бразилії, Індії, Китаї, Німеччині та США — мали назвати прізвище особи, з якою в них найбільше асоціюється сучасна британська культура та мистецтво. 14 відсотків із загальної кількості респондентів назвали Вільяма Шекспіра.
Цікаво, що з п’яти названих країн Шекспіра найбільше шанують у Китаї (там його прізвище назвали 25 відсотків респондентів), а найменше — в англомовних США (6 відсотків). Другу і третю сходинки поділили королева Британії Єлизавета ІІ та екс-футболіст Девід Бекхем. На наступних щаблях розташувалися «літературна мама» Гаррі Поттера, письменниця Джоан Роулінг, співачка Адель, легендарний рок-квартет «Бітлз» та співаки Пол Маккартні й Елтон Джон.
Вільям Шекспір помер 23 квітня 1616 року у віці 52 років, але точна дата його народження не відома. Тому традиційно і день народження драматурга та поета святкують також 23 квітня. Позавчора відбулися численні ювілейні урочистості у Лондоні, по всій Британії та загалом у світі. Головною новиною святкувань стало те, що з нагоди ювілею шекспірівський театр «Глобус» вирушає у дворічне світове турне з однією-єдиною, але, можливо, найкращою п’єсою Шекспіра — «Гамлет». При цьому театр відвідає всі країни світу, яких налічується понад 200.
Розклад вистав та місце їх проведення у кожній конкретній країні можна дізнатися на сайті shakespearesglobe.com. Приємно, що Київ буде одним із перших міст на трасі цього турне: «Глобус» виставлятиме «Гамлета» 24 травня в «Мистецькому арсеналі». У деяких країнах постановка відбуватиметься у знакових античних чи культурних пам’ятках: у Болгарії — в античному римському театрі «Філіппополіс», у Македонії — в «Гераклеа», у Вашингтоні — у Шекспірівській бібліотеці, а в Гондурасі — на руїнах міста майя Копан.