Надто скромний для Ватикану

24.04.2014
Надто скромний для Ватикану

Папа Франциск не любить розкошів і любить футбол.

У день чергових роковин Чорнобильської катастрофи Папа Римський Франциск прийматиме в себе Арсенія Яценюка, аби в особистій розмові закликати до діалогу й припинення конфлікту — як він це вже неодноразово робив у своїх молитвах про Україну.

Тим часом у самому Ватикані шириться незадоволення самим Папою — не між вірянами, які скромного й порядного Франциска обожнюють, а в середовищі звичних до більш розкішного життя «колег».

Днями понтифік знову накликав на себе невдоволення, висловивши обурення надмірними розкошами, в яких планує жити колишній державний секретар Ватикану Тарчізіо Бертоне. За даними італійської преси, його помешкання площею близько 700 квадратних метрів буде рівно в десять разів більшим, ніж трикімнатний номер, у якому на початку понтифікату оселився чинний Папа. Коли Франциск дізнався про цей потяг до розкошів, то навіть згадав про нього в одній з великодніх проповідей.

Наслідок такої принциповості не забарився. Як заявив радник понтифіка, кардинал Оскар Родрігес Марадіага з Гондурасу, у Римській курії сформувалася опозиція до Франциска. «Серед ієрархії є такі, хто не бажає втрачати привілеї», — визнав координатор Ради кардиналів, що складається з восьми осіб.

Кардинал Марадіага, який є одним із найближчих та найбільш довірених співробітників Папи, наголосив, що бажання Франциска розбудовувати новий стиль правління Католицькою церквою наштовхується на спротив у самій курії. «Ми повинні бути підготовленими до прихованої опозиції з боку не лише старших представників Римської курії, а й тих, хто не хоче втратити свої привілеї», заявив кардинал.

Буря у ватиканській «банці з павуками» посилилася перед 28 квітня, коли відбудуться канонізація Папи Івана Павла ІІ та четверте триденне засідання Ради кардиналів. Темою дискусій на цьому зібранні радників Папи буде реформа Римської курії, передусім щодо реорганізації конгрегації та рад. Реформа має полягати в об’єднанні деяких iз цих органів та чіткому визначенні завдань їх діяльності і меж компетенції.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>