Існування такого вільного від тотальної цензури майданчика, як інтернет, дедалі більше муляє очі російській владі. Обмеживши доступ до кількох особливо популярних опозиційних блогів, у Кремлі зрозуміли, що цього замало. Тому позавчора Держдума Росії в останньому читанні ухвалила законопроект про обмеження обміну інформацією у всесвітній мережі. Під дію цього нормативного акту потрапляють усі блоги, які за добу відвідує не менше 3 тисяч користувачів. Відтепер їх автори повинні стежити за тим, аби на їхніх сторінках «не коїлися злочини, не відбувалося розголошення державних таємниць, публікації порнографії та культу жорстокості» тощо.
Більше того — популярним блогерам відтепер заборонено (!) вживати на власних сторінках ненормативну лексику. Хоча «вільно шукати, отримувати, передавати й поширювати виявлену ним інформацію господареві блогу не забороняється. Але він обов’язково повинен вказати на сайті свої контактні дані — ім’я, прізвище, електронну адресу для надсилання йому в разі потреби юридичних претензій. Також ці дані мають бути спрямовані до Роскомдержнагляду на будь-який запит, інакше порушнику загрожує штраф у розмірі до 50 тисяч рублів.
Для того аби цей закон набув чинності (за планом — з 1 серпня), його має підписати президент. Але російські інтернет-користувачі все ще сподіваються на те, що у влади залишилися рештки здорового глузду. Учора вони звернулися до спікера Ради Федерації Валентини Матвієнко з проханням скасувати ухвалений Нижньою палатою законодавчий акт — відповідну ініціативу спрямував голова президентської Ради з питань прав людини Михайло Федотов. У своєму зверненні він наголошує, що прирівняння блогерів до офіційно зареєстрованих мас-медіа «не відповідає реаліям сучасного інтернету» і «суперечить правовій та технічній природі мережі».