Білий дім визначився з кандидатурою нового посла США у Російській Федерації. І кандидатура ця, як зазначає газета «Нью-Йорк таймс», цілком відповідає нинішній політиці адміністрації Барака Обами щодо ізоляції путінської Росії. Американську амбасаду в Москві очолить колишній очільник дипмісії Сполучених Штатів в Україні Джон Теффт. Який до того, як приїхати в Київ, обіймав аналогічну посаду в ненависній Володимиру Путіну Грузії часів президентства Михаїла Саакашвілі (а ще раніше — в Литві). Досвід роботи в Росії у пана Теффта також є: з 1996 по 1999 рік він був другою людиною в американському посольстві.
Перед потребою визначитися з тим, хто стане наступним амбасадором, Вашингтон постав іще на початку цього року, коли тодішній посол США в Росії Майкл Макфол попередив про намір залишити цю посаду після Олімпіади в Сочі. За оцінками оглядачів, зі своєю місією Макфол упорався далеко не на «п’ятірку». Тож його наступникові вже тоді варто було готуватися до того, що посольська місія буде нелегкою. А після загострення відносин і фактично початку нової «холодної війни» між США та Росією через напад останньої на Україну — й поготів.
Як зазначає російська газета «Коммєрсант», «у фінал» відбору кандидатів на роль посла вийшли одразу три колишніх амбасадори США в Україні — окрім Теффта, спецпредставник Держдепартаменту з енергетики Карлос Паскуаль та голова центру з контролю над озброєнням Інституту Брукінгса Стівен Пайфер. Проте донедавна найбільш імовірною кандидатурою на цю посаду вважалася усе ж Роуз Готтемеллер, провідний фахівець із нерозповсюдження ядерної зброї. На той час адміністрація Обами прагнула уникнути подальшого погіршення взаємин із Москвою, а пані Готтемеллер вважається досить прихильною до Росії.
Тепер занепокоєння щодо «прохолоди» у двосторонніх відносинах уже не актуальне — вони й без того просто на очах вкриваються кригою. Тож, попри те що торік Джон Теффт вийшов на пенсію, вибір було зроблено на користь саме цього жорсткого й не схильного до компромісів із Кремлем дипломата.
Нагадаємо, днями Вашингтон попередив: нова хвиля санкцій щодо Росії напоготові, і їх буде введено в дію, щойно Москва порушить Женевські домовленості.
А ТИМ ЧАСОМ...
Президент США Барак Обама вирушив у турне країнами Азії. Як зазначає «Голос Америки», поїздка в регіон відбудеться на тлі побоювання з приводу територіальних амбіцій Китаю, які посилилися після останніх дій Росії в Україні. Зокрема, анексії Криму, яку китайські стратеги можуть взяти за приклад для своїх територіальних суперечок із сусідами. Так, за останні два роки Пекін чинив дедалі більший тиск на Японію — союзника США — у суперечці за острови в Східнокитайському морі. За кілька днів до візиту Обами Токіо оголосило про рішення розширити свою військову присутність, розгортання військ і радарної установки на острові недалеко від спірної території.
Окрім Японії, Обама відвідає Південну Корею, а також Філіппіни та Малайзію — ці дві країни Південно-Східної Азії також мають територіальні суперечки з Китаєм.