На своїй останній перед травневими виборами сесії Європейський парламент нарешті офіційно дав Україні зрозуміти, що Євросоюз бодай потенційно готовий прийняти її до своїх лав. Як повідомляє УНІАН, у резолюції під назвою «Тиск Росії на країни «Східного партнерства» і дестабілізація Східної України», ухваленій учора законодавчим органом ЄС у Страсбурзі, наголошується: угоди про асоціацію з Україною та іншими країнами «Східного партнерства» не є кінцевим пунктом у їхніх відносинах з ЄС. І «у відповідності до статті 49 Договору про ЄС, Грузія, Молдова та Україна, як і будь-яка інша європейська держава, мають європейську перспективу і можуть подавати заявки про прийом у члени ЄС за умов дотримання принципів демократії, поваги основних свобод та прав людини, прав меншин і гарантування верховенства права».
У резолюції також зазначається, що Європарламент «висловлює свою повну підтримку й солідарність з урядом України, який прагне відновити владу в окупованих містах, вітає стриманість і поміркованість, з якою український уряд досі справляється з поточною фазою кризи, і нагадує, що українська влада має повне право використовувати всі необхідні засоби, включаючи право на самооборону, що передбачене статтею 51 Статуту ООН».
Євродепутати «рішуче засуджують наростання дестабілізації і провокації у східних та південних регіонах України» та «відкидають будь-яку підготовку до незаконних, як «кримський», референдумів». І попереджають Росію, щоб і не думала використати реалізацію Україною законного права на захист своєї територіальної цілісності як привід для початку повномасштабного військового вторгнення.
Згідно з резолюцією, Європарламент розглядає акти агресії щодо України з боку Росії «як грубе порушення міжнародного права і своїх міжнародних зобов’язань, які випливають зі Статуту ООН, Гельсінського заключного акта, Статуту Ради Європи й Будапештського меморандуму від 1994 року «Про гарантії безпеки», а також двосторонніх зобов’язань, які випливають із двосторонньої угоди (між Росією та Україною) про дружбу, співпрацю й партнерство від 1997 року».
Європарламент наголошує, що останнім часом в Україні не було зареєстровано «жодних нападів, залякувань або якоїсь іншої дискримінації щодо етнічних «руських» чи російських громадян, що підтверджують міжнародні спостерігачі, які заслуговують на довіру — ООН, ОБСЄ та Рада Європи».
І, нарешті, євродепутати вважають, що нинішня ситуація в Україні вимагає від Ради Євросоюзу посилити другий і приготуватися до третього етапу санкцій щодо Росії. Зокрема, «вжити заходів проти російських компаній та їх дочірніх підприємств, особливо в енергетичному секторі, а також щодо російських інвестицій та активів у ЄС, і переглянути всі домовленості з Росією з метою їх можливого зупинення».