Нас таки чекають

18.04.2014

На своїй останній перед травневими виборами сесії Європейський парламент нарешті офіційно дав Україні зрозуміти, що Євросоюз бодай потенційно готовий прийняти її до своїх лав. Як повідомляє УНІАН, у резолюції під назвою «Тиск Росії на країни «Східного партнерства» і дестабілізація Східної України», ухваленій учора законодавчим органом ЄС у Страсбурзі, наголошується: угоди про асоціацію з Україною та іншими країнами «Східного партнерства» не є кінцевим пунктом у їхніх відносинах з ЄС. І «у відповідності до статті 49 Договору про ЄС, Грузія, Молдова та Україна, як і будь-яка інша європейська держава, мають європейську перспективу і можуть подавати заявки про прийом у члени ЄС за умов дотримання принципів демократії, поваги основних свобод та прав людини, прав меншин і гарантування верховенства права».

У резолюції також зазначається, що Європарламент «висловлює свою повну підтримку й солідарність з урядом України, який прагне відновити владу в окупованих містах, вітає стриманість і поміркованість, з якою український уряд досі справляється з поточною фазою кризи, і нагадує, що українська влада має повне право використовувати всі необхідні засоби, включаючи право на самооборону, що передбачене статтею 51 Статуту ООН».

Євродепутати «рішуче засуджують наростання дестабілізації і провокації у східних та південних регіонах України» та «відкидають будь-яку підготовку до незаконних, як «кримський», референдумів». І попереджають Росію, щоб і не думала використати реалізацію Україною законного права на захист своєї територіальної цілісності як привід для початку повномасштабного військового вторгнення.

Згідно з резолюцією, Європарламент розглядає акти агресії щодо України з боку Росії «як грубе порушення міжнародного права і своїх міжнародних зобов’язань, які випливають зі Статуту ООН, Гельсінського заключного акта, Статуту Ради Європи й Будапештського меморандуму від 1994 року «Про гарантії безпеки», а також двосторонніх зобов’язань, які випливають із двосторонньої угоди (між Росією та Україною) про дружбу, співпрацю й партнерство від 1997 року».

Європарламент наголошує, що останнім часом в Україні не було зареєстровано «жодних нападів, залякувань або якоїсь іншої дискримінації щодо етнічних «руських» чи російських громадян, що підтверджують міжнародні спостерігачі, які заслуговують на довіру — ООН, ОБСЄ та Рада Європи».

І, нарешті, євродепутати вважають, що нинішня ситуація в Україні вимагає від Ради Євросоюзу посилити другий і приготуватися до третього етапу санкцій щодо Росії. Зокрема, «вжити заходів проти російських компаній та їх дочірніх підприємств, особливо в енергетичному секторі, а також щодо російських інвестицій та активів у ЄС, і переглянути всі домовленості з Росією з метою їх можливого зупинення».

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>