Сині, жовті та золоті дерева, а на них цілі грона... кольорових яєць. Такою інсталяцією зустрічає відвідувачів подвір’я Національного заповідника «Софія Київська». 17 квітня там відбулося відкриття Великоднього фестивалю. Цьогорічна колекція писанок налічує 30 тисяч штук. На відміну від минулого року, тут немає велетенських скульптур — лише декоративні арки та квітково-писанкові композиції.
Писанки родом з усієї України. Цьогоріч вони символізують ідейне єднання українців iз різних регіонів. Є тут роботи з Кіровограда, Києва, Дрогобича, Черкас, Дніпропетровська. Автори — учні середніх шкіл, а також вихованці художніх майстерень та гуртків.
Гості заходу мають нагоду не лише помилуватися хенд-мейдом, а й придбати роботи. Цього року попитом користуються плетенi крашанки і паски, а також великодні рушники. Особливо цінні — рушники, вишиті бісером.
«Щороку ми проводимо великодній аукціон, у якому беруть участь діти зі шкіл-інтернатів з усієї України, — розповіла «УМ» Ірина Волгіна, президент громадської організації «Назустріч мрії». — Ми подаємо заявку до Міносвіти, вони — до інтернатів. Дітки готують роботи і надсилають нам. Команда професійних художників та дизайнерів оцінює витвори, і ми їх реалізуємо. Отримані гроші надсилаємо авторам робіт».
Передсвяткову атмосферу на фестивалі також створює солодкий аромат свіжоспечених пасок. Протягом свят тут пройде конкурс на кращу здобу. Переможця визначать гості. Вони матимуть змогу скуштувати та проголосувати за найсмачнішу і найбагатше оздоблену паску. Крім того, гостей розважатимуть грою на карильйоні — музичному інструменті, що складається з 50 різнокаліберних бронзових дзвонів. Цілий дзвонарський концерт можна буде почути тут у неділю.
Триватиме фестиваль до 5 травня. Вхід на свята для киян та гостей міста буде вільним.