Американська інтернет-версія британської газети «Гардіан» (Guardian US) та газета «Вашингтон пост» здобули цьогорічну Пулітцерівську премію в галузі громадської журналістики за публікацію історій про електронне шпигунство у США. В основі статей були документи, надані колишнім співробітником ЦРУ та Агенції національної безпеки Едвардом Сноуденом. «Матеріали цих видань допомогли суспільству зрозуміти механізми захисту безпеки країни та спричинили дебати про зв’язки між владою і громадськістю в питаннях безпеки й приватності», — пояснює свій вибір журі найпрестижнішої нагороди у галузі журналістики.
В інших номінаціях «Пулітцерів-2014» отримали газета «Бостон Глоуб» за «Висвітлення гарячих новин», а саме — репортаж про теракт під час Бостонського марафону 15 квітня 2013 року, та двоє співробітників агенції «Рейтер» за «Репортаж на міжнародні теми» про переслідування мусульманської меншини у М’янмі. Авторитетна газета «Нью-Йорк таймс» тріумфувала у двох фотографічних категоріях. Фоторепортера Тайлера Хікса нагородили в номінації «Фото до термінових новин» (про терористичний напад у торговельному центрі «Вестгейт» у Кенії). А найкращим майстром репортажного фото було визнано фотокореспондента цієї газети Джоша Хенера за зворушливий репортаж про людину, яка під час теракту в Бостоні втратила обидві ноги і намагається налагодити життя в нових умовах.
У галузі художньої літератури відзначено Донну Тартт за її роман «Золотий зяблик», а найкращим літературним документалістом журі назвало Дона Фейгіна за твір «Річка Тома: Історія науки й порятунку».
Пулітцерівську премію за досягнення у галузі журналістики, літератури та музики 1917 року заснував американський видавець угорського походження Джозеф Пулітцер. Церемонія вручення відбувається щороку в перший понеділок травня, її організацією займається школа журналістики при Колумбійському університеті. Переможців визначають у 20 основних та двох спеціальних номінаціях, в основних до диплому додається грошова винагорода в розмірі 10 тисяч доларів.