Світові витрати на придбання озброєнь і військової техніки 2013 року скоротилися на 1,9 відсотка у порівнянні з 2012 роком і становили 1,747 трильйона доларів. Як повідомляє Стокгольмський інститут дослідження проблем миру (SIPRI), загальне скорочення військових витрат відбулося завдяки США, які активно урізають відповідні статті бюджету. За даними SIPRI, військові витрати США минулого року становили 640 мільярдів доларів. Це й досі найвищий показник у світі, але все ж на 7,8 відсотка менше, ніж 2012 року. Головні причини — завершення воєнної операції в Іраку, виведення військ з Афганістану та скорочення фінансування Пентагону.
Якщо ж не враховувати Сполучені Штати, тенденція протилежна — витрати інших держав за результатами 2013 року виросли загалом на 1,8 відсотка. Найбільше зростання воєнних витрат минулого року продемонстрували 23 країни світу, а лідерами серед них є Китай, Росія та Саудівська Аравія.
Оборонні витрати Китаю минулого року становили 188 мільярдів доларів, що на 7,4 відсотка більше, ніж торік. Росія минулого року витратила на озброєння 87,8 мільярдів доларів — зростання на 4,8 відсотка у порівнянні з 2012-м. Тобто наразі Росія посідає третє місце у світі за рівнем витрат на озброєння і друге (після Китаю) за відсотком витрат на озброєння від ВВП.
Уперше за останні 10 років Москва витратила на свої збройні сили більше (4,1 відсотка від свого ВВП), ніж Сполучені Штати (3,7 відсотка ВВП). Причому до військових дій наш північний сусід готувався вже давно. Скажімо, у 2012 році Росія збільшила витрати на армію та озброєння одразу на 15,7 відсотка порівняно з 2011-м.
Хоча загалом у світі скорочення витрат на придбання озброєнь і військової техніки спостерігається другий рік поспіль. У 2012 році цей показник уперше з початку ХХІ сторіччя впав на 0,4 відсотка.