Захопившись «збиранням земель руських», лідер новітньої Російської імперії, схоже, не зупиниться вже ні перед чим. І коли на 1 квітня в неофіційному «Твіттері» президента Росії з’явився жарт «Володимир Путін доручив уряду підготувати проект указу про денонсацію Біловезьких угод», багато хто одразу повірив, що це правда. Хоч коментатори й жартували, що у відповідь Україна денонсує Переяславські угоди, але не відкидали й можливості цілковитої серйозності цієї заяви.
І справді, здається, все до того йде. Указу Путіна про денонсацію домовленостей, що поклали край існуванню Радянського Союзу, поки немає. Зате вже є геть нежартівлива ініціатива депутатів Держдуми Росії від фракцій правлячої «Єдиної Росії», Компартії та ЛДПР, які направили в генпрокуратуру запит із вимогою перевірити події, що відбувалися в період розпаду СРСР. І, зокрема, порушити кримінальні справи проти першого і єдиного президента Радянського Союзу Михайла Горбачова — за ухвалення рішень, спрямованих на ліквідацію держави.
За словами ініціатора перевірки, «єдинороса» Євгена Фьодорова, Горбачов «свідомо ліквідував СРСР шляхом створення неконституційних органів», порушивши радянське законодавство. А оскільки юридично наступником Радянського Союзу є Росія, то їй, мовляв, і розслідувати цей злочин, що призвів «до тяжких наслідків», яку президент Путін назвав геополітичною катастрофою. «Якщо ми розслідуємо крадіжку мішка картоплі, то вже точно повинні розслідувати такого роду масштабні злочини і дати їм правову та юридичну оцінку», — цитує Фьодорова Бі–Бі–Сі.
Саме «безкарність 1991 року», на думку однодумців Володимира Путіна, призвела до нещодавнього «перевороту» в Україні і розплодила «націонал–зрадників» у самій Росії.
Сам Михайло Горбачов назвав заклики депутатів притягти його до суду за розвал СРСР «повною дурістю». «Заклик абсолютно непродуманий і з точки зору історичних фактів абсолютно необґрунтований, — заявив 83–річний лауреат Нобелівської премії миру. — А про те, що я комусь заважаю, свідчить той факт, що за останні 20 днів кілька разів повідомляли, нібито я вже помер. Совісті немає у цих людей».
Совість, як і здоровий глузд, у головах «цих людей» точно не гостює.
А про Переяславські угоди, до речі, й справді варто подумати.
ДО РЕЧІ
У травні президенти держав–членів Митного союзу — Росії, Булорусі та Казахстану — підпишуть договір про створення з 2015 року Євразійського економічного союзу. У якому є пункти, що передбачають спільну валютну політику і фінансові ринки. Як стверджує газета «Московскій комсомолєц», проект передбачав і запровадження спільної валюти — алтина. Проте його нібито заблокував президент Білорусі Олександр Лукашенко. Переговори й обговорення тривають, тож не виключено, що до ідеї алтина ще повернуться.
У давній Росії алтином називали три копійки.