Національна служба боротьби з корупцією
Уряд проводить комплексну боротьбу з корупцією і покладає сподівання на дерегуляцію та Службу боротьби з корупцією, зазначає прем’єр–міністр Арсеній Яценюк. Отже, він звернувся до Верховної Ради з проханням схвалити закон про створення Національної служби боротьби з корупцією. «Я закликаю дати можливість створити незалежний орган, який не просто розпочне боротьбу з корупцією, а реально почне викорінювати її», — заявив Яценюк учора на засіданні Кабміну. На думку Прем’єра, корупція існує до сьогодні «на нижньому та середньому рівні і вичікує, що буде далі». Але Яценюк пообіцяв, що «реакція буде одна — боротьба».
Очільник уряду також переконаний, що подоланню корупції сприятиме і серйозна дерегуляція ведення бізнесу. «Чим менше повноважень у чиновника, тим менше шансів у нього брати хабарі. Чим простіші правила видачі дозволів, тим менше необхідності займатися домовленостями і хабарництвом», — пояснює пан Яценюк. За його словами, у зареєстрованому в парламенті законопроекті пропонується скасувати 70 із 143–х існуючих дозволів.
Амністія–2014
Верховна Рада прийняла Закон «Про амністію у 2014 році» (за відповідне рішення проголосували 232 народні депутати). Законом оголошено амністію і поширено її дію насамперед на ті категорії засуджених, які скоїли нетяжкі злочини або є найбільш незахищеними у соціальному плані. До них належать неповнолітні, жінки і чоловіки, які мають тяжко хворих дітей та дітей–інвалідів тощо. Законом також пропонується застосувати амністію до осіб, стосовно яких були порушені кримінальні справи та вони були засуджені за злочини, не пов’язані з насильством. Зокрема, це стосується осіб, засуджених за господарські злочини, злочин, що пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів (без мети збуту), з несплатою податків тощо.
Козак до Ломоноса без претензій
Печерський райсуд Києва відпустив під домашній арешт співробітника спецпідрозділу МВС «Ягуар» Леоніда Ломоноса, котрого підозрюють у знущаннях над активістом Євромайдану Михайлом Гаврилюком. «8 квітня запобіжний захід для мого підзахисного було змінено... Суд відпустив його під домашній арешт, у себе вдома за місцем реєстрації, в селі Калинівка (Вінницька область), він повинен перебувати з 22:00 до 8:00», — зазначає адвокат підозрюваного Володимир Курмазенко, передають «Українські новини».
Адвокат Курмазенко зазначив, що позов у суд із проханням переглянути рішення про арешт Ломоноса за нововиявленими обставинами подавала сторона захисту, а також підтримала сторона обвинувачення. За його словами, потерпілий козак Гаврилюк відмовився від претензій до підозрюваного, а командир військової частини, де служить Ломонос, погодився взяти його на поруки.