Про грандіозний скандал iз приводу медичної реформи, який розгорівся на Дніпропетровщині, «УМ» уже повідомляла. Так званий пілотний проект реформи колишня влада паралельно втілювала в життя на Донеччині, Вінниччині та у Києві. І хоча поки що прокуратура перевіряє використання коштів, спрямованих на реалізацію програм реформи, багаторічний керівник Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург уже не тільки позбулася посади, а й опинилася під домашнім арештом.
За повідомленням в. о. заступника голови Дніпропетровської ОДА Святослава Олійника, кримінальне провадження відкрито поки що за ознаками ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою чи службовим становищем). Підставою для цього стало те, що всіх головних лікарів медичних закладів поставили у такі умови, коли головним критерієм оцінки їхньої діяльності стала зовсім не охорона здоров’я людей, а забезпечення… потрібної кількості голосів на виборах.
І така «робота» велася системно. Насамперед iз головлікарями стали підписувати контракти тільки на один рік. Чому саме на такий короткий термін, здогадатися неважко. Якщо забезпечиш потрібний для Партії регіонів результат на виборах — можеш розраховувати на продовження контракту. Якщо ж ні — звинувачуй самого себе. Причому останніх поставили у такі умови, що після звільнення з посади працевлаштуватися за фахом їм було практично не можливо.
Для контролю за таким процесом у владних ешелонах не соромилися малювати діаграми, які тепер стали надбанням гласності. Наприклад, у медичних закладах Кривого Рогу найкраще голосували за Партію регіонів у інфекційній лікарні № 1 (понад 90 відсотків голосів), а найгірше — у міській лікарні № 11 (десь 40 %).
Надбанням гласності стали й так звані «розстрільні списки» — перелік усіх медичних закладів Дніпропетровщини із зазначенням прізвищ їхніх керівників, термін контракту кожного з яких обмежувався 3 січня 2013 року. А в останніх трьох графах згори були зазначені прізвища голови Дніпропетровської обласної ради Євгена Удода (продовжує перебувати на посаді досі), його заступника Віктора Науменка, який курирував і медицину, та Валентини Гінзбург. Ця трійка можновладців ставила поруч із прізвищем кожного з керівників медичних закладів або ж «мінус», або ж похилу риску, яка давала добро на продовження контракту. Така собі демократія на трьох може справді вилізти їм боком.