Майже три тижні минуло після зникнення пасажирського літака «Малайзійських авіаліній», а його доля досі залишається невідомою. Днями прем’єр–міністр Малайзії Наїб Тун Разак заявив, що, за наявними даними, «Боїнг–777» затонув в Індійському океані. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, у пошуках можливого місця падіння літака допоміг аналіз супутникової зйомки британської компанії Inmarsat. Учора з’явилася інформація про те, що на знімках, датованих 23 березня, виявлено ще 122 об’єкти до 23 метрів завдовжки, які можуть бути уламками літака. Вони розкидані по поверхні океану на площі близько 400 квадратних кілометрів.
Влада Австралії повідомила, що в пошуковій операції, яка вчора відновилася після добової перерви через несприятливі погодні умови, беруть участь 12 літаків. Також задіяні сили США, Китаю, Нової Зеландії, Південної Кореї та Японії. «Ми мусимо вести пошуки в дуже віддаленій частині світу. На глибині 3,5 тисячі метрів, за 2,5 тисячі кілометрів на північний захід від міста Перт. Це технічно дуже складна операція», — наголосив міністр оборони Австралії Девід Джонстон.
Наступного тижня в район пошуків прийде корабель австралійського флоту «Оушн шилд», оснащений американською системою акустичного зондування. Її використають для пошуків «чорних скриньок» зі зниклого літака.
Тим часом родичі пасажирів та членів екіпажу того злощасного рейсу вже шаленіють від невідомості. Нагадаємо, на борту «Боїнга», що прямував зі столиці Малайзії Куала–Лумпур до Пекіна, перебували 239 людей — 153 громадяни Китаю та представники багатьох інших країн, зокрема й двоє українців. Позавчора розгнівані родичі китайських пасажирів пікетували посольство Малайзії в Пекіні, ледве не зчинивши бійку з охоронцями. Люди впевнені, що від них приховують правду, і звинувачують малайзійську владу в намаганні замовчати і спотворити правду про долю літака. Офіційний Куала–Лумпур дотримується версії, що курс лайнера змінили зумисне.
Компанія «Малайзійські авіалінії» оголосила, що готова доставити родичів зниклих безвісти пасажирів та екіпажу в Австралію. Міністр у справах імміграції цієї країни Скотт Моррісон підтвердив, що його співробітники готуються до видачі їм віз.