Із 18 березня Крим вирішив жити за Конституцією Російської Федерації. Одними з перших відчули це на собі пенсіонери, оскільки кримська влада заблокувала систему електронних платежів, таким чином не давши Україні перерахувати всі пенсії за березень.
Загалом на Автономну Республіку Крим за березень було виділено 535,5 млн. грн., на Севастополь — 141, 9 млн. грн. За словами міністра соціальної політики Людмили Денисової, всі соціальні виплати і пенсії були профінансовані по 16 березня включно. Однак ні 17, ні 18 березня профінансувати пенсії кримчанам не було технічної можливості. Відправлені кошти повернулися. Оскільки Крим вважає себе вже іншою країною, там відімкнулися від державної системи електронних платежів і повідомили, що їхнє казначейство більше не працює в рамках Держказначейства України.
Утiм Київ обіцяє виплатити кримчанам усі пенсії, щойно вдасться налагодити зв’язок або знайти інші шляхи відновлення фінансування. «Є великі проблеми з тим, що там творить окупаційна влада в особі Аксьонова та Константинова. Досi система працювала чітко. А ця влада самозванців діє за незрозумілими принципами. Аксьонов влаштував у Криму банківський колапс», — повідомив інтернет–виданню «Соціальна країна» заступник глави адміністрації Президента Андрій Сенченко.
Тим, хто тимчасово виїхав iз Криму, Мінсоцполітики України обіцяє виплатити пенсії, допомоги, компенсації за місцем перебування. Для отримання всіх видів державної соціальної підтримки радять звертатися до найближчого органу соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду України. З собою треба мати паспорт, посвідчення отримувача пенсії (допомоги, пільговика) та довідку про присвоєння ідентифікаційного коду. Також iз питаннями можна звертатися на безкоштовну «гарячу лінію»: 0 800 507 309.
Поки Київ намагається стабілізувати ситуацію з соціальними виплатами, Москва вже вважає цю проблему своєю. Міністр праці й соцполітики РФ Максим Топилін у середу доповів Володимиру Путіну про стан пенсійних справ у Криму. При цьому зазначив, що в перерахунку на російську валюту кримчани досі отримували в 1,8—1,9 раза менше, ніж у РФ. Топилін пообіцяв підвести пенсії кримчан під загальноросійський стандарт уже найближчим часом. Утім, в яких «закромах» Росія шукатиме гроші на підвищені пенсії, Путін міністру пояснити не дозволив.
Частина населення Криму з невизначеної ситуації збирається отримати подвійну вигоду, сподіваючись, що буде можливість отримувати пенсії від урядів обох країн одночасно. Таку думку підігріває і перший заступник Голови Ради міністрів Криму Рустам Теміргалієв. За його словами, Крим не заперечуватиме, якщо Києву захочеться надалі платити пенсії. У Києві ж розробляють механізми підтримки лише тих, хто залишиться на окупованій території з українським паспортом.