Політичним скандалом для партії «Свобода» і певним випробовуванням для окремих її членів обернувся похід нардепів Ігоря Мірошниченка, Богдана Бенюка, Олександра Аронця й Андрія Іллєнка минулого вівторка до виконуючого обов’язки керівника Національної телекомпанії Олександра Пантелеймонова. «Свободівців» обурило те, що в ефірі державного Першого Національного каналу крутять концерт iз московської Красної площі у день, коли Путін підписав незаконну угоду про приєднання Криму до Російської Федерації. (Уже потім з’ясувалося, що десь п’ятихвилинне відео з московською «картинкою» поставила команда «Громадського ТБ», що має свої блоки мовлення на Першому Національному, бо затримувався гість прямого ефіру). Депутати швидко приїхали, коли зайшли у кабінет, Ігор Мірошниченко (до речі, заступник голови парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації) емоційно почав перепитувати Пантелеймонова, чому Перший Національний за наші гроші з нас знущається? Словесна перепалка закінчилася тим, що тимчасово виконуючого обов’язки кілька разів добряче штурхонули, обізвали, зокрема, «московським непотребом» і змусили, обдаровуючи стусанами, написати заяву про звільнення. Інцидент знімали і показували у режимі реального часу на інтернет–каналі Олександра Аронця. Саме відзняті кадри, які вже видалили з ресурсу «свободівця», дають зрозуміти, що дії «свободівців» є, щонайменше, хуліганством.
Уже у вівторок інцидент засудили Прем’єр–міністр Арсеній Яценюк і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Останній на своїй сторінці у «Фейсбуцi» написав: «Те, що я побачив на відео по діях народних депутатів в офісі УТ–1, — неподобство. УТ–1 в його нинішньому вигляді — потворно, але і такий метод вирішення проблеми — потворно. Вважаю дії народних депутатів неадекватними». Аваков також додав, що оцінку і кваліфікацію можливих неправомірних дій нардепів, беручи до уваги їх особливий статус, може дати винятково Генпрокуратура, і як міністр внутрішніх справ, показав готовність за дорученням Генпрокуратури організувати проведення всіх необхідних слідчих дій.
Учора зранку активісти провели мітинг під Генпрокуратурою, аби Генпрокурор–«свободівець» Олег Махніцький відреагував на незаконні дії своїх однопартійців, які сталися в кабінеті виконуючого обов’язки керівника НТКУ. Трохи згодом Олег Махніцький у коментарі журналістам сказав: «Усім діям буде дана об’єктивна оцінка, жодного політичного підтексту не буде. Якщо вчинено правопорушення, всі обставини будуть досліджені під час розслідування справи і буде прийняте законне рішення. Будуть досліджені не лише вчорашні події, а й ті, які передували цьому, які зумовили до цього конфлікту. Я маю на увазі й ті передачі, які розпалювали міжнаціональну ворожнечу».
«В Україні відео з побиттям, хоч як це цинічно звучить, принесе користь, бо гарантує «Свободі» електоральне покарання, — так прокоментував ситуацію на своїй сторінці у соціальній мережі медіа–експерт Отар Довженко. — Партія Тягнибока остаточно втратить усіх випадкових виборців: лібералів, інтелігентів, поміркованих, — які голосували за неї через зневіру та бажання радикальнішого захисту українських інтересів. Не знаю, чи цих утрат буде досить, щоб «Свобода» перестала бути парламентською й повернулась на маргінес, але є ще багато інших чинників, які штовхають її в цей бік. Водночас хочу застерегти тих, хто вважає гендиректора НТКУ невинною жертвою. Ті, хто дивився Перший Національний під час Майдану й бачив як новини, так і «публіцистичні програми» на кшталт «Останнього попередження», не сперечатимyться, що відповідальний за це менеджер повинен бути покараний. Хоча, звісно, не в такий спосіб, як це зробили наші націонал–рагулі. Пантелеймонова треба було звільнити негайно, але зробити це ранiше. Тепер Пантелеймонова треба звільнити негайно, але тепер iз вибаченням і компенсацією моральної шкоди. Після чого НТКУ має бути ліквідована, як уже багато років обіцяють».
Голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок на інцидент відреагував так: «Я мав розмову з Ігорем Мірошниченком. Розумію його емоційну мотивацію, яка підштовхнула на ці дії. Але як політик він мав би керуватися не емоціями, а холодним розумом. Незважаючи навіть на ті потрясіння, які ми всі пережили і переживаємо. І. Мірошниченко, як і кожен зі «свободівців», готовий добровільно зняти з себе депутатську недоторканність і відстоювати свою правоту перед судом».