Уряд Сербії очолить екс–соратник Мілошевича
На позачергових парламентських виборах у Сербії, які відбулися минулої неділі, переконливу перемогу здобула правоцентристська Сербська прогресивна партія. За попередніми даними, колишні ультраправі отримали приблизно 50% голосів виборців і зможуть самостійно сформувати уряд, який очолить лідер СПП Александар Вучич — колишній соратник Слободана Мілошевича і прихильник антизахідної ідеології «Великої Сербії». Тепер партія, яка може отримати 160 із 250 місць у парламенті, позиціонує себе як проєвропейська, а Вучич обіцяє підписати угоду з МВФ, викорінити корупцію і скоротити роздутий апарат чиновників.
Друге місце посіла Соціалістична партія Сербії на чолі з поки що чинним прем’єр–міністром Івіцею Дачичем, яка заручилася підтримкою 15% виборців і здобула 50 мандатів. Демократична партія, яка на попередніх виборах мала 25–відсоткову підтримку, цього разу набрала лише 6% голосів. До парламенту також потрапила Нова демократична партія екс–президента Бориса Тадича. Решта 19 партій та блоків не подолали 5–відсотковий виборчий бар’єр. Явка виборців становила трохи більше 50%.
Вибори президента Словаччини
На президентських виборах, що відбулися 16 березня у Словаччині, жоден із 14 кандидатів не набрав достатньої кількості голосів для перемоги в першому турі. У другому раунді за два тижні зустрінуться нинішній прем’єр–міністр Роберт Фіцо і безпартійний бізнесмен–мільйонер Андрей Кіска, що здобули 28% та 24% голосів, відповідно. Експерти прогнозують перемогу 49–річному Фіцо, який після переконливої перемоги на парламентських виборах 2012 року своєї лівоцентристської партії «Курс — соціальна демократія» очолив уряд вдруге після дворічної перерви. Незалежний кандидат Кіска побудував передвиборчу кампанію на обіцянках викорінити у Словаччині корупцію, про яку знає чимало як підприємець та знаний філантроп. Активність виборців була низькою — 43%. Президент у Словаччині має здебільшого представницькі функції, але саме він призначає або затверджує кандидатів на ключові посади у судовій системі та прокуратурі.
Тиснява безробітних у Нігерії: 16 жертв
Щонайменше 16 людей загинули в Нігерії у результаті штовханини під час масового набору на роботу в державних службах. Національні імміграційні служби планували прийняти на роботу понад 4,5 тисячі нових співробітників, але до центрів найму, де в суботу екзаменували майбутніх працівників, по всій країні прийшли близько 500 тисяч осіб. Прагнучи випередити конкурентів, пошукачі перестрибували через паркани й лізли по головах інших. Лише в столиці країни Абуджі в результаті такої тисняви загинуло семеро людей. Також смертельні випадки було зафіксовано в містах Мінна, Порт–Харкурт, Дутсе та Бенін–Сіті. За даними Червоного Хреста Нігерії, кількість жертв може зрости, оскільки багато потерпілих госпіталізовано в тяжкому чи критичному стані.
За право скласти іспит на роботу держслужбовця кожен претендент мав сплатити 1000 наїрів (близько 6 доларів США). І хоча для нігерійців це немалі гроші, пошукачів це не зупинило. У 170–мільйонній Нігерії налічується 41 мільйон безробітних, а серед осіб віком до 24 років рівень безробіття становить 80%.
Помер відомий економіст Починок
У Москві на 57–му році життя помер відомий економіст, член опозиційної партії «Громадянська платформа» Олександр Починок, який свого часу обіймав посади міністра з податків та зборів і праці та соціального розвитку. За кілька днів до смерті від серцевого нападу Починок в ефірі телеканалу «Дождь» наголошував, що приєднання Криму «обійдеться Росії у трильйони рублів».