НОВИНИ ПЛЮС

18.03.2014

Уряд Сербії очолить екс–соратник Мілошевича

На позачергових парламентських виборах у Сербії, які відбулися минулої неділі, переконливу перемогу здобула правоцентристська Сербська прогресивна партія. За попередніми даними, колишні ультраправі отримали приблизно 50% голосів виборців і зможуть самостійно сформувати уряд, який очолить лідер СПП Александар Вучич — колишній соратник Слободана Мілошевича і прихильник антизахідної ідеології «Великої Сербії». Тепер партія, яка може отримати 160 із 250 місць у парламенті, позиціонує себе як проєвропейська, а Вучич обіцяє підписати угоду з МВФ, викорінити корупцію і скоротити роздутий апарат чиновників.

Друге місце посіла Соціалістична партія Сербії на чолі з поки що чинним прем’єр–міністром Івіцею Дачичем, яка заручилася підтримкою 15% виборців і здобула 50 мандатів. Демократична партія, яка на попередніх виборах мала 25–відсоткову підтримку, цього разу набрала лише 6% голосів. До парламенту також потрапила Нова демократична партія екс–президента Бориса Тадича. Решта 19 партій та блоків не подолали 5–відсотковий виборчий бар’єр. Явка виборців становила трохи більше 50%.

Вибори президента Словаччини

На президентських виборах, що відбулися 16 березня у Словаччині, жоден із 14 кандидатів не набрав достатньої кількості голосів для перемоги в першому турі. У другому раунді за два тижні зустрінуться нинішній прем’єр–міністр Роберт Фіцо і безпартійний бізнесмен–мільйонер Андрей Кіска, що здобули 28% та 24% голосів, відповідно. Експерти прогнозують перемогу 49–річному Фіцо, який після переконливої перемоги на парламентських виборах 2012 року своєї лівоцентристської партії «Курс — соціальна демократія» очолив уряд вдруге після дворічної перерви. Незалежний кандидат Кіска побудував перед­виборчу кампанію на обіцянках викорінити у Словаччині корупцію, про яку знає чимало як підприємець та знаний філантроп. Активність виборців була низькою — 43%. Президент у Словаччині має здебільшого представницькі функції, але саме він призначає або затверджує кандидатів на ключові посади у судовій системі та прокуратурі.

Тиснява безробітних у Нігерії: 16 жертв

Щонайменше 16 людей загинули в Нігерії у результаті штовханини під час масового набору на роботу в державних службах. Національні імміграційні служби планували прийняти на роботу понад 4,5 тисячі нових співробітників, але до центрів найму, де в суботу екзаменували майбутніх працівників, по всій країні прийшли близько 500 тисяч осіб. Прагнучи випередити конкурентів, пошукачі перестрибували через паркани й лізли по головах інших. Лише в столиці країни Абуджі в результаті такої тисняви загинуло семеро людей. Також смертельні випадки було зафіксовано в містах Мінна, Порт–Харкурт, Дутсе та Бенін–Сіті. За даними Червоного Хреста Нігерії, кількість жертв може зрости, оскільки багато потерпілих госпіталізовано в тяжкому чи критичному стані.

За право скласти іспит на роботу держ­службовця кожен претендент мав сплатити 1000 наїрів (близько 6 доларів США). І хоча для нігерійців це немалі гроші, пошукачів це не зупинило. У 170–мільйонній Нігерії налічується 41 мільйон безробітних, а серед осіб віком до 24 років рівень безробіття становить 80%.

Помер відомий економіст Починок

У Москві на 57–му році життя помер відомий економіст, член опозиційної партії «Громадянська платформа» Олександр Починок, який свого часу обіймав посади міністра з податків та зборів і праці та соціального розвитку. За кілька днів до смерті від серцевого нападу Починок в ефірі телеканалу «Дождь» наголошував, що приєднання Криму «обійдеться Росії у трильйони рублів».

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>