Тому що треба говорити правду!

13.08.2004
Тому що треба говорити правду!

      Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко звернувся до Прем'єр-міністра України з відкритим листом, озаглавленим «Тому що треба говорити правду». У зверненні опозиційного парламентарія викладені вимоги доопрацювання кандидатом у президенти України Віктором Януковичем автобіографії та декларації про доходи. Зокрема, у листі «єдиному кандидату» від влади Томенко наголошує: «Попередній аналіз документів, поданих Вами для реєстрації кандидатом у президенти України,  свідчить про наявність у них не лише граматичних помилок, а й змістовних неточностей.

      Так, тому що Ви послідовний, а не той, хто хоче приховати своє минуле, у своїй Автобіографії, яка була подана до Центральної виборчої комісії, необхідно було би вказати про Ваші судимості, які, за інформацією прес-служби Кабінету Міністрів України та, згідно з власноручно написаною Вами автобіографічною довідкою при затвердженні парламентом Вашої кандидатури на посаду Прем'єр-міністра України, мали місце внаслідок притягнення Вас до кримінальної відповідальності у 1967-му (за частиною другою статті 141 Кримінального кодексу Української РСР «Грабіж») та 1970 (за статтею 102 Кримінального кодексу Української РСР «Нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості») роках. Зазначу, що відсутність такої інформації у виборців суперечить практиці розвинутих демократичних держав та рішенням Європейського суду з прав людини, які є обов'язковими для України. Як відомо, у справі «Швабе проти Австрії» Суд визнав, що «інформація про попередні вироки політика може бути суттєвим фактором при оцінці здатності політика виконувати політичні функції». До того ж відсутність відомостей про Ваші судимості дезорієнтовує виборців, які, вивчаючи Вашу Автобіографію, не можуть зрозуміти, куди зник трирічний фрагмент Вашого життя.

      Автобіографія також містить відомості про наявність у Вас вищої освіти. Проте у ній не вказано, якою формою навчання цю освіту Вами здобуто: денною, заочною чи вечірньою. Адже серед виборців є як прихильники, так і противники отримання вищої освіти у кількох навчальних закладах на заочній формі навчання, працюючи при цьому директором автобази або головою облдержадміністрації. Саме тому, що Ви мудрий лідер, а не віртуальний учений, до Вашої Автобіографії необхідно обов'язково додати відомості про форму навчання, на якій Вами були здобуті дві вищі освіти.

      Як відомо, за часів Радянського Союзу проходження служби у лавах Збройних сил було почесним обов'язком кожного громадянина. Натомість у Вашій Автобіографії, яка була подана до Центральної виборчої комісії, не містяться відомості про проходження Вами служби у Збройних силах. Слід визнати, що норми радянського законодавства передбачали підстави звільнення від проходження військової служби. Такими підставами, зокрема, були неналежний стан здоров'я, наявність офіцерського військового звання або судимостей за вчинення злочинів тощо. Переконаний, що виборці, які бачать Вас як вольового та рішучого політика могутньої держави, обов'язково повинні знати причини, через які Ви не проходили військову службу.

      Немає нічого поганого в тому, що Ви та Ваша дружина маєте низький рівень доходів та не маєте у своїй власності дач, земельних ділянок, автомобілів. Але все ж таки, тому що Ви справедливий, Вам потрібно виконати всі вимоги законодавства щодо порядку заповнення Декларації про доходи кандидата в президенти та зазначити місце Вашого проживання.

      Крім того, останнім часом у засобах масової інформації активно обговорюється тема нібито фальсифікації працівниками Центральної виборчої комісії Вашої Декларації про доходи кандидата в президенти України. Йдеться про намагання механічно виправити граматичні помилки, які були допущені Вами при її складанні. Для того щоб припинити будь-які спекуляції на цю тему та довести всім виборцям те, що Ви патріот, а не безграмотна людина, Вам необхідно власноручно виправити помилки у Декларації про доходи, зокрема правильно написати Вашу посаду — Прем'єр-міністр України.

      Отже, сподіваюсь, найближчим часом Ви повторно подасте до Центральної виборчої комісії свою Автобіографію та Декларацію про доходи з виправленням граматичних помилок та неточностей.

      Зокрема, у свої Автобіографії, після переліку вищих навчальних закладів, які Ви закінчили, додасте відомості про те, що освіта у них здобута Вами заочно. А перед інформацією про трудову діяльність додасте відомості про Ваші судимості (із зазначенням років та статей Кримінального кодексу, за якими Вас було притягнуто до кримінальної відповідальності, а також про місця відбування покарання). Наприклад: «1967 рік — засуджений за частиною другою статті 141 Кримінального кодексу Української РСР «Грабіж» на три роки позбавлення волі. Покарання відбував у колонії для неповнолітніх (м. Кременчук); 1970 рік — засуджений за статтею 102  Кримінального кодексу Української РСР «Нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості» на два роки позбавлення волі. Покарання відбував у виправно-трудовій колонії № 52 (м. Єнакієве)». Крім того, доповните свою Автобіографію інформацією про те, чому Ви не проходили військову службу у лавах Збройних сил.

      Натомість у Декларації про доходи, сподіваюсь, Ви внесете відомості до обов'язкового для заповнення рядка «Місце проживання», і водночас без граматичних помилок зазначите назву займаної Вами посади — Прем'єр-міністр України.

      Переконаний, що доопрацювання Вами документів, які були подані до Центральної виборчої комісії для реєстрації Вас кандидатом на посаду Президента України, зокрема Автобіографії та Декларації про доходи, з урахуванням вищезазначених аспектів стане ще одним доказом Ваших послідовних дій щодо забезпечення принципів прозорості виборів та отримання виборцями повної та об'єктивної інформації про Вас як кандидата на найвищу посаду в державі».

      Одночасно народний депутат Микола Томенко звернувся до Центральної виборчої комісії України з вимогою оголосити кандидату в Президенти України В. Ф. Януковичу попередження та повернути подані ним для реєстрації документи, зокрема Автобіографію та Декларацію про доходи, для їх доопрацювання та виправлення.

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>