«Ми вирішили цього дня бути не на дивані, не на пікніку, а разом молитися», — пояснив Віталій з Білої Церкви, учасник Молитовного Віча 10 березня на Майдані після панахиди по Тарасові. Зібралися переважно протестанти зі столиці, Київщини та інших областей. Лідери християн віри євангельської, баптистів, харизматів, месіанських євреїв закликали люд молитися за батьків і дітей, вдів і сиріт, за розуміння у родинах і між сусідами, за звільнення від гріха ідолопоклонства. «Всяка перемога має ціну. Ціну крові, страждань і молитви. Зараз по Україні падають пам’ятники Леніну — це йде геть дух комунізму, — нагадав зі сцени пастор Олег Абатуров iз Рівного. — Комуністи казали нам, що ми не народ, а мавпи. Але ми — образ і подоба Божа. І тут стріляли в образ і подобу Божу... Бог піднімає пробудження з цього Майдану. Але я прошу — воїни, стійте зі зброєю, священики — стійте на колінах, люди — стійте за цю землю, бо вона Божа». Як зазначив єпископ місіонерської церкви Валерій Решетинський, ті, хто пішов на нас війною, прорахувалися в одному: вони не думали, що в Україні такий патріотизм і така могутня жива Церква.
«Для оборони є державні структури, але я глибоко переконаний, що для такої армади, що зараз замахнулася на Україну, самої зброї недостатньо. Є моменти, де зброя не може помогти», — прокоментував «УМ» ініціатор Молитовного віче, старший єпископ Церкви християн віри євангельської Михайло Паночко. Він пояснив, що в Україні є тисячі праведників, які близькі з Богом, люблять Україну, постяться, моляться і глибоко вірять. І за молитвами праведників прийде благословення на всіх. Так, як це було і в старі часи, коли десять праведників могли захистити весь народ. «Україна переживає зараз ніби породільні муки, — каже Михайло Паночко. — Вони супроводжуються стражданнями і кров’ю. Але я вірю, що йде до кращого. Бо пора давно було скинути з себе гріховні кайдани — неправду, жадібність, хабарництво, несправедливі суди, пияцтво. Україна хоче звільнитися від цих виразок і стати, як казав Шевченко, «сім’єю вільною, новою». Вільною і від внутрішніх, і від зовнішніх ворогів. Тоді вона буде світлом для багатьох народів».
Актуальність Кобзаревого слова підкреслив і Предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет у час урочистостей на Майдані 9 березня. Зі сцени до майданного велелюддя, де були представники Української православної церкви московського і київського патріархатів, Української греко–католицької церкви, протестантів, вірменських християн, мусульман — звернулися лідери різних конфесій. Глава Української Греко–католицької церкви блаженнійший Святослав (Шевчук) закликав молитися за неподільність України. «А наш Тарас нехай будить наші серця і наше сумління словом вічного Воплоченого люблячого Бога батьків наших», — наголосив глава УГКЦ.